Про нові хвилі мобілізації читайте у матеріалі 24 каналу. Розширення мобілізації залежатиме від тривалості війни та інтенсивності бойових дій, кажуть експерти

До теми Чи можна чоловіку поїхати за кордон, якщо він знятий з військового обліку

У разі затяжної війни мобілізація буде нарощуватись

Так Микола Волківський, президент "Першого міжнародного фонду розвитку України", та Артем Олійник, президент "МАСПН" Україна, зауважили, що у таких випадках ЗСУ необхідна буде регулярна ротація, доукомплектування, формування оперативних резервів.

Мобілізація не проходила хвилями

Віолета Монастирська, адвокатка Адвокатського об'єднання Legal Strategy, уточнила, що з 15 березня актуальною є друга хвиля мобілізації, проте на практиці все відбувається не зовсім так. У Командуванні Сухопутних військ ЗСУ раніше зауважували, що мобілізація була одна і відбувалась вона не хвилями.

У Збройних Силах зауважили, якщо буде необхідність, то мобілізовуватимуть тих осіб, у яких буде на цей момент потреба у війську.

Читайте також Чи можна чоловікам, тимчасово непридатним до військової служби, виїжджати з України

Хвилі мобілізації та хто підлягає призову

Адвокатка, юристка Ario Law Firm Надія Грищенко пригадала, які є основні хвилі мобілізації, а також хто в їхніх межах підлягає призову. Зокрема мовиться про:

  • перша – з резервістів, колишніх учасників АТО і ООС комплектують бойові військові частини. Чисельність підрозділів поступово нарощують шляхом призову військовослужбовців та військовозобов'язаних, які вже відслужили;
  • друга – призивають резервістів, які не потрапили до першої хвилі мобілізації, а також військовослужбовців, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом;
  • третя – це офіцери запасу та військовозобов'язані, які закінчили військові кафедри університетів;
  • четверта – призивають усіх громадян призовного віку – від 18 до 60 років, які підлягають мобілізації (не мають обмежень за віком, станом здоров'я тощо).

Однак Надія Грищенко додала, що такий поділ є умовним, адже документально він нічим не закріплений.

Дізнайтесь у відео про ситуацію на Ізюмському напрямку: