Під час цього терміну є різні хвилі мобілізації. Тож Надія Грищенко, адвокатка, юристка Ario Law Firm нагадала про основні хвилі, а також хто в їх межах підлягає призову.

Читайте також Повістка може бути виписана в будь-якому місці: у центрі комплектування спростували міф

Хвилі мобілізації та хто в їх межах підлягає призову

  1. Першою чергою комплектування бойових військових частин проводиться резервістами, колишніми учасниками АТО і ООС. Чисельність підрозділів поступово нарощують шляхом призову військовослужбовців та військовозобов'язаних, які вже відслужили.
  2. Під час другої хвилі призивають резервістів, які не потрапили до першої хвилі мобілізації, а також військовослужбовців, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
  3. Третя хвиля – це офіцери запасу та військовозобов'язані, які закінчили військові кафедри університетів.
  4. Натомість під час четвертої хвилі призивають усіх громадян призовного віку – від 18 до 60 років, які підлягають мобілізації (не мають обмежень за віком, станом здоров'я тощо).

Водночас Грищенко зазначила, що такий поділ є умовним для визначення осіб, які перебувають у пріоритеті на призов, й документально він нічим не закріплений.

Тому це не означає, що осіб з умовної четвертої черги не будуть мобілізувати, поки не мобілізують всіх осіб з умовної другої черги.

До теми – Пояснення від командування Сухопутних військ ЗСУ щодо мобілізації: дивіться відео