Від 3 жовтня він бере на місяць відпустку за власний рахунок і на увесь цей термін оселяється під стінами Київської обласної прокуратури. Причина – політичний тиск. Карплюк вимагає або довести його провину у кожному з кількох десятків порушених кримінальних проваджень, в яких фігурує він та його заступники, – або ж бігом розслідувати та передати до суду, або ж геть закрити і не заважати працювати далі.

За твердженнями Карплюка, усі звинувачення, до яких він причетний за версією прокуратури – а це фінансові махінації, непрозоре виділення землі, зловживання бюджетними коштами – не мають під собою жодного фактажу. Тож він готовий до співпраці із слідством, але ніби слідчі зовсім не палають бажанням опитувати його та навіть викликати на допит! Отже, якщо гора не йде до Магомеда, Магомед сам прийде до гори. І Магомед прийшов! З шоу, дискотекою та журналістами.

А давайте пригадаємо, що ж справді висить на Карплюку? Що справді йому може пред'явити прокуратура? По-перше – це смерть будівельника та травмування ще одного на будмайданчику фірми "Сарафан". Коли сталася трагедія, а було це в 2011 році, Карплюк ще не був мером, а займав посаду директора будівельної компанії. Офіційну підозру йому вручили лише у серпні цього року, навіть міру запобіжного заходу обрали – замість домашнього арешту суд вдовольнився особистим зобов’язанням.

Читайте также: Як екс-регіонали намагаються повернути контроль над містом на Сумщині

По решті епізодів – ми вже розказували як півтори тисячі гектарів земель лісового фонду ірпінська міська рада перевела у землі під будівництво. І швиденько пороздавали ділянки у приватну власність. Набільший шмат перепав сімейству Калетників – аж 900 гектарів. Тим часом ліс давно вирубали, а на землі вже повиростали приватні будиночки. Змінювати цільове призначення землі міська рада не мала! Але ж рішення якимось чином провели, і хіба міський голова до того зовсім непричетний?

І варто згадати про дивний перерозподіл землі і Ірпені через комунальне підприємство "Ірпіньжитлоінвестбуд", яке по суті є прокладкою між мерією та наближеним до Карплюка забудовником "Орлан-Інвест". Адже саме цій компанії і перепадає більшість земель в Ірпені. До речі, прокуратура повідомила, що підозри оголошено першому заступнику Ірпінського міського голови Дмитру Христюку, заступнику Лідії Михальченко та директору КП "Ірпіньжитлоінвестбуд" Ігорю Дворнікову.

До речі, за Христюком цілий шлейф сумнівних справ. Він – головний фігурант у справі про дивні договори із міськради із потойбіччям. Адже власною рукою підписував договори на послуги з прибирання міста, з ФОПом, власник якого вже помер. Утім гроші покійнику з мерії справно перераховували.

Читайте также: Штепа і компанія: час повертатися до влади

Але Карплюк гне свою лінію. Повісток не отримував, совість чиста, хоч завтра – на допит! Ну й звісно вся ця акція із погрозами ночувати у наметі під прокуратурою супроводжувалася гучним піаром, зокрема у соцмережах. Для ірпінців навіть запустили флеш-моб із формулюванням "Я підтримую Карплюка". Його, до речі, підтримали сотні людей.

Я не полінувалася і подивилася коменти – люди писали, що підтримують Карплюка. Писали щиро. І головна аргументація – їм подобається, що місто розвивається. З провінційного непримітного містечка за лічені роки перетворилося на бетонні джунглі. Фішка Ірпеня – нові, доглянуті парки. Ну, в принципі нічого дивного – зрубали сосни – залили бетоном. Замість лісу звели мікрорайон. Так, це добре. Якщо все робиться за буквою закону. А до земельного дерибану в Ірпені питань дуже багато

А ще, мене вразив один з коментів на підтримку Карплюка – ірпінчанка так само пише, що захоплюється розвитком міста. І додає дуже важливу думку, на віть процитую – "є відкати (особиста моя думка). Не без цього... Але якщо і так, то тут спрацював принцип і собі і іншим, бо ті інші теж багато отримують... ".
От власне і відповіді на всі питання - якщо хтось застосовує схеми і трохи ділиться, то більшість це влаштовує.

А всі пам’ятають легендарний запис передвиборного ролика Михайла Добкіна під керівництвом Геннадія Кернеса? Цьому ролику до речі днями виповнилося 10 років! Так от зараз бачимо повторення історії – попри те, що і Добкін і Кернес 10 років тому показали усій Україні відверту зневагу до виборців, до проблем міста і справжню мету дорватися до мерського крісла, харків'яни все одно віддали за них голоси. Так само можу констатувати – Харків сьогодні – це європейське доглянуте місто.

Читайте также: Торф'яні котельні – ноу-хау від тернопільської влади, проти якого повстало ціле місто

Так, воно кардинально різниться від Харкова 10-річної давнини. Зараз ним керує Геннадій Кернес, а Добкін – це його близький соратник. До речі, громадські активісти мають теки фактажу щодо сумнівних схем із дерибаном міської землі за їх участю. Але харків’янам замилили очі. Вони живуть у доглянутому місті і решта питань їх вже не надто бентежить… Там так само працює принцип – і собі, і людям. Щоправда прокуратура теж не надто поворотка – є кримінальне провадження, влітку міськраду шманали ГПУ та СБУ, з навіть Добкіна зняли недоторканність.

Так от, повернемось до того, з чого розпочали розмову. До місячного страйку Володимира Карплюка під прокуратурою. Там він провів… лише кілька годин. Повістку таки отримав! Разом із адвокатами зайшов до будівлі прокуратури. Згодом у "фейсбуці" прозвітував, що прокурори таки опитали його і ніби уперше. Власне цим він і вдовольнився та достроково припинив свій страйк. Замість місяця ця акція проривала лише кілька годин.

Отже, знову переконуємось, що принцип "кращий захист – це напад" у поєднанні із гучним піаром – непогано працює. Єдине, в чому погоджусь із Карплюком – набридло чекати! Коли факти на поверхні, коли журналістських розслідувань – десятки – час діяти активніше. Від моменту гучних заяв із ГПУ до реальних слідчих дій, а тим більше до передачі справ до суду минають роки.