З початку захоплення Донбасу у 2014-му російські пропагандисти займалися створенням позитивного іміджу вбивць на окупованих територіях.

Читайте також: Від любові до ненависті: як жителі окупованих територій ставляться до псевдореспублік

Паралельно із тим захисників України представляли як "катів російськомовного населення, що продалися Америці", то ж мешканці квазіреспублік автоматично сприймали терористів як якихось гарних чоловіків, що ніколи не відкриють вогонь по мирних мешканцях, хоча постійно це роблять, прикриваючись громадянськими, як про те казав Путін. І розібратися, що до чого, люди не можуть, оскільки вата у їх голові взагалі не передбачає функції подумати.

Змінити точку зору жителів "ДНР" і "ЛНР" можна лише через потік дезінформації. Якщо відключити пропаганду, або якщо росіяни почнуть згортати свої інформаційно-психологічні спецоперації. Поки що гібридна війна у самому розпалі, однак між самими терористами існують кулуарні розбірки. Далеко не на нижчому рівні.

Нещодавно у лавах терористів було щось чутно про повернення Стрєлкова-Гіркіна та найманців Бородая, потім – на сцену знову виліз ще один борець із діючим режимом – Олександр Ходаковський.

Невдовзі можна чекати якісь гучні заяви від Бєзлєра.

Всі вони – збиті льотчики, яких у певний момент кремлівські куратори можуть повернути до гри. Той самий колишній СБУшник, що очолював бандформування "Восток", користується тією популярністю, що здобув під час літньої кампанії 2014-го, коли нібито керував головорізами Путіна та був улюбленцем знімальних груп федеральних телеканалів РФ.

Наразі ж він виконує роль Семенченка, але на іншій стороні фронту – нічим не керує, але активно спекулює досягненнями минулого та намагається підсидіти владу. Але якщо бравий полководець Семен в українській політиці – фігура маргінальна та не має ніяких перспектив, то Ходаковський може стати заміною курляйтера Захарченка.

По-перше, як би по телевізору щось не казали, а зрадник України врізався у пам’ять пенсіонерів як людина "героїчна".

Читайте також: Можемо повторити: до Дня перемоги терористи хочуть випустити на волю тисячі зеків

По-друге, відкрито показати, що насправді ватажок "Востока" – маргінал без роду та племені, означає підставити всі ідеологічні досягнення пропагандистів.

І, по-третє, реальна підтримка сантехніка-кума Суркова серед військових та "міністрів" (думка звичайних людей на "виборах" у "ДНР" взагалі нічого не означає) швидко прямує до нуля. То ж, якщо через загострення на фронті у "прем'єра" дири не вийде продовжити собі строк царювання, йому доведеться задіяти весь адмінресурс, щоб показати підтримку хоча б у 50 відсотків голосів, але не більше 76, бо не може ж бути рейтинг вище, ніж у Путіна, хоч і у іншій "державі". А то так і на трон Росії замахнутися можна.

І це, я вам скажу, буде боротьба кураторів Ходаковського та Захарченка. Зі зливом компроматів, погрозами війною проти США на території Донбасу та обіцянками дійти до Вашингтону.

Хто у цьому переможе, здогадатися важко, бо навіть під час замісу у "ЛНР" на Пасічника мало хто ставив, але у квазіреспубліках можливо все. При цьому боротьба вже почалася одразу на декількох рівнях.

З вулиць окупованих міст спішно зняли будь-яку рекламу мобілізації населення, де упом’януті терористи з "Востока", бо цей підрозділ постійно ототожнюють із Ходаковським. Це роблять за вказівкою Захарченка, а паралельно із цим в ефірі телебачення перестали згадувати добровольців та взагалі будь-кого з діячів "ДНР", хто прибув з Росії.

Заміняють потрохи й "державну" символіку – замість двоглавого орла з ганчірки дири з'являються зображення того самого триколору, але із молотками як символом Донецька.

Пояснення цьому теж просте – росіяни намагаються дистанціюватися від війни на Донбасі, щоб вести свою брудну гру у "їхтамнетів".

Читайте також: Скасування мита між "ЛНР" та "ДНР" – перший дзвіночок ескалації на фронті