Наразі, кандидатів на посаду президента США очікує випробовування виборщиками Айови, які по своїй природі чи не найбільш вільномислячі та позбавлені партійних шаблонів. Праймеріз (Прим. ред. – попередні вибори) у даному штаті зазвичай і визначають кандидатів від партій у фінальний етап виборчої гонки. Саме 1 лютого стартують вибори у цьому штаті.

Слід зауважити, що у штатах є стара добра традиція, коли кандидати на головну посаду в країні, змагаються не стільки бігбордами чи сітілайтами, а більше "смислами", дебатами та якістю передвиборчих програм. Один із елементів такої гонки – книги кандидатів.

Тим часом, продавці вже виставили свою соціологію, зробивши солідні дискаунти (Прим. ред. – форма знижки) на книги потенційних президентів.

Віддані солдати своєї Республіки

Дональд Трамп: знижка –50%

Провокативні, галасливі, а інколи й агресивні заяви мільярдера-забудовника та акціонера одного із конкурсів міс світу розігнали його рейтинг до лідерських в його партії позицій. Багато хто із місцевих жартує, що Трамп – це голос Путіна або, що Трамп міг би стати непоганим президентом РФ. Тим часом, Дональд вражає своєю прямолінійністю, багатьом це подобається.

Бен Карсон: –20%

Відомий американський нейрохірург. Перший, хто розділив потилочних сіамських близнюків. Кандидат від Республіканської партії, отримав знижку у -20%, хоча у гонці впевнено займає 4-те місце.

Кріс Крістіс: –20%

Губернатор штату Нью Джерсі, отримує знижку теж у -20%, але його рейтинг на рівні 3-4%.

Книг Джеба Буша – брата та внука екс-президентів США – чи то немає, чи то знайти їх надто важко. Але у нью-йоркському метро розміщена глузлива реклама одного зі ЗМІ, що закликає користуватись його новим додатком в телефоні. Тонкий підтекст реклами: часи Бушів минули, як і користування друкованими газетами.

Наприклад, книжку Теда Круза – головного переслідувача Трампа по партії – знайти важко, але легко побачити на ТВ та в інтернеті скандали, пов’язані з його паспортом, громадянством та походженням деяких коштів.

Інтрига демократів: Берні чи Хіларі пройдуть у фінал?

Комікс Берні Сандерса – провідного кандидата від Демократичної партії – знижок не потребує і продається без змін. Та й в суспільстві тренд доволі сильно стоїть на ногах. Берні збирає найбільше пожертв малими переказами, що власне свідчить про його популярність серед населення. Хоча враховуючи його налаштованість проти Уолл-стріт та соціалістичні нахили, від великих корпорацій йому багато не світить.

Хіларі Клінтон чи не найперша почала виборчу кампанію, практично одразу після відставки. Вона так і не змогла впевнено утвердитись в одноосібних лідерах рідної партії, тому тримає пальці і чекає результатів Айови. Книга поки що без знижок, але й соціологія бажає кращого...

Книги решти кандидатів знайти на прилавках доволі важко, що власне теж визначає їх популярність, та бажання громадян платити за політичний контент.

І найголовніше! Незабаром у книжних магазинах з’явиться нова книжка – Майка Блумберга.

Рішення медіамагната та тричі очільника Нью-Йорка не пройшло повз ЗМІ. В штабах та пресі заговорили про його перспективи, можливий результат, та кому це завдасть найбільшої шкоди. Багато хто радіє, що він зведе нанівець перспективи Трампа, дехто навпаки бачить загрозу для Хіларі. Хтось переймається тим, що він йде як самовисуванець, і в разі перемоги, не зрозуміло на кого він спиратиметься у сенаті. Інші у його партійній незалежності бачать виключно плюс.

Гонка триває, інтрига шалена і вибори попереду.

До речі, українське питання теж включено в порядок денний. Хоч і не в першій десятці.

Читайте також: Листи Хіларі Клінтон містять таємну інформацію, — Держдепартамент