Маємо заяву від Міністерства оборони Росії про те, що російські підрозділи повертаються з навчань до пунктів базування залізницею та автомобільним транспортом. Чому "з навчань" – бо концентрацію військ під нашими кордонами Москва офіційно назвала саме навчаннями.

К теме Не ожидал: Путин сам себя загнал в ловушку

Водночас в Міноборони Росії кажуть, що навчання армійців Східного військового округу усе ще в Білорусі триватимуть. Там дата завершення буде 20 лютого.

Новина нам втішна і додає оптимізму, що нового нападу Росії на Україну поки не буде. Єдине, як правильно зазначив сьогодні міністр закордонних справ України, давайте спочатку на власні очі побачимо відведення тих військ, а вже потім будемо радіти. Вірити росіянам на слово – це себе не поважати.

Повний випуск "Про новини" на 24 каналі: дивіться відео (початок теми з 01:16 хвилини)

То відводить війська, чи посилює

Речник Пентагону заявив, що за даними їхньої розвідки Путін останніми днями навпаки значно посилив свої війська сконцентровані біля України:

  • артилерією;
  • протиповітряною та протиракетною обороною;
  • десантними кораблями у Чорному морі;
  • піхотою;
  • логістикою;
  • підтримкою.

За словами цього речника, звуть його Джон Кірбі, Путін продовжує "робити те, що ви очікуєте від людини, яка планує велику військову операцію".

Тобто ми маємо заяви від росіян, що вони згортають тепер свої війська біля українських кордонів, але американська розвідка водночас стверджує протилежне – що Росія свої війська продовжує концентрувати. І от кому вірити?

Вірити хочеться спільній заяві від американського президента та британського прем'єра – вони телефоном сьогодні поспілкувалися й кажуть, що все ще існує надія на дипломатичне розв'язання кризи, створеної Росією на кордоні України.

Вони знову в унісон пригрозили Росії "далекосяжною шкодою", якщо московські війська перейдуть українські кордони.

Що з "Північним потоком-2"

Глава європейської дипломатії Жозеп Баррель попередив, що у разі війни між Україною та Росією російський газогін "Північний потік-2" не дозволять запустити.

Гарантії від США

Тепер до більш приємних новин. Нам Сполучені Штати ще трохи грошима допомогли, зокрема, дали "гарантії суверенних кредитів ще на 1 мільярд доларів".

Обратите внимание В Британии заявили, что сигналы России об отводе войск неоднозначны, а в США их проверяют

Що за гарантії таки – це, я так зрозумів, не "живі гроші" від американців, але лише можливість узяти ті гроші під американські гарантії.

Це також дуже круто, адже це дає сигнал іншим нашим кредиторам, що Україна "має фінансову подушку", а значить Україна вправі звертатися за новими кредитами. До прикладу, до того ж таки Міжнародного валютного фонду.

Подібні гарантії на мільярд євро надав нам Європейський Союз. Водночас Франція особисто дає нам ще 200 мільйонів євро. Також Німеччина дає 150 мільйонів від себе.

Ці от гроші, "кредитні гарантії", вони тепер дадуть нам можливість втримати курс гривні – адже нацвалюта і так останніми днями значно просіла на тлі тих усіх панічних повідомлень про російське вторгнення.

У Британії говорять про вторгнення

Видання The Sun на своїй головній сторінці повідомило про вторгнення в Україну, що станеться о першій годині ночі 16 лютого, тобто вже через кілька годин.

Почнеться те "вторгнення", пишуть британці, мовляв, з масованого ракетного обстрілу й атаки 200-тисячного війська. Воно нібито піде на Київ з двох боків:

  • з білоруського, оминаючи Чорнобиль;
  • з російського – через Чернігів.

Водночас Mirror пише про вторгнення о третій годині ранку, але також наголошує на ракетному обстрілі і атаці танками.

Цікаво, що обидва видання посилаються на власні джерела в американській розвідці. Утім навіть американські ЗМІ подібного не пишуть. Нема також жодних заяв від жодного з американських можновладців, яким першим на стіл ті звіти їхньої розвідки і потрапляють.

Стоит прочитать Глава МИД Великобритании все же приедет в Украину

Я абсолютно певен, якби такий вже навіть конкретний час російського вторгнення був – сам Байден би вже вийшов із заявою, а також все оперативно повідомив Зеленському.

В нас би вже війська за тривогою піднімали, Київ би евакуйовували. Та жодних подібних заходів ми не спостерігаємо.

Я виглядав перед ефіром у вікно на вулицю – у середмісті Києва абсолютно все спокійно.

Жовта преса

Британські видання, які нас лякають точним часом російського вторгення – жовта преса. Вони новини можуть просто вигадувати для збільшення своїх тиражів, кліків, привернення до себе уваги.

В нас була свого часу така ж преса. Я от згадую видання "Спід-інфо", яке друкувало сенсаційні новини на кшталт "Археологиня завагітніла від мумії єгипетського фараона" – от саме такі новини і друкують The Sun та Mirror.