У попередніх програмах я вже розповідав про перипетії з американськими виборами та роль російських хакерів у них. Нагадаю, ще у жовтні минулого року адміністрація президента Барака Обами офіційно звинуватила росіян у зламі серверів Демократичної та Республіканської партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні.
Кремль традиційно назвав ці закиди нісенітницею. Разом з тим, 10 грудня Центральне розвідувальне управління дійшло висновку, що російські урядові хакери втрутилися в американські вибори і свідомо допомогли республіканцеві Дональду Трампу здобути перемогу. Зрозуміло, що для 45-го президента Сполучених Штатів таке викриття ЦРУ виявилося вкрай неприємним.
Читайте также: Чому Трампу не вдалося уникнути скандалів навіть під час турне
Трамп відомий своєю імпульсивністю та нападами на опонентів. Особливо на сторінках свого Twitter, де час від час з’являються образливі коментарі на адресу як опонентів, так і союзників.
Коли ж шеф ФБР Джеймс Комі почав давати свідчення, що стосувалися втручання росіян у вибори та їх зв’язку з штабом самого Трампа, останній не стримав свого обурення.
Комі втратив довіру майже кожного у Вашингтоні, як республіканців, так і демократів. Коли всі заспокояться, вони будуть мені дякувати!
– написав Трамп у Twitter, одночасно підписавши указ про звільнення головного "фебеерівця".
Трамп сподівався, що цим загасить цю неприємну пожежу у своїй адміністрації. Проте вийшло якраз навпаки. Відставка Комі ще більше підлила олії у вогонь скандалу. У підсумку – Сенат зажадав заслухати звіт екс-шефа ФБР. Виявилося, що спритний Джеймс Комі ретельно занотовував усі зустрічі з Дональдом Трампом, де фіксував усі ключові репліки американського президента.
Зараз ці записи долучені до розслідування Сенату у справі зв’язків виборчого штабу Трампа та його колишнього радника з питань національної безпеки Майкла Флінна з росіянами. Виявилося, що Трамп "щось хотів" взамін того, аби Комі зберіг свою посаду. Останній також окремо наголосив, що вважає кібератаки "довгостроковою стратегією" росіян і очікує на їхнє продовження у майбутньому як щодо Демократичної, так і Республіканської партій.
Читайте также: Несподіване "закручування гайок" у відносинах з Росією
Трамп несподівано для багатьох утримався від відповіді на свідчення свого колишнього підлеглого і навіть нічого не затвітив після слухань у Сенаті.
Як повідомляє впливова Washington Post з посиланням на свої джерела, утриматися від написання чергового твіта президента США переконав його адвокат Марк Касовіц. Як бачимо, інколи адвокати бувають справді корисні.
Наразі можна сказати, що скандал далекий від завершення, і невдовзі ми побачимо чергові серії "Карткового будинка" у виконанні Трампа та сенаторів. Життя і справді крутіше за будь-який голлівудський серіал. Вмощуймося у зручні крісла та запасаймося поп-корном.
Читайте также: Чому середньовічна історія стала предметом крадіжки з боку Володимира Путіна