До мене потрапив лист одіозного співробітника Генпрокуратури Костянтина Кулика адресований СБУ з вимогою знайти компромат на урядовця. Кулик сам по собі – це квінтесенція маразму сучасної України: колишній прокурор зони АТО, він сам знаходиться під слідством НАБУ за статтею "незаконне збагачення".

Саме за розголошення "прослушки" подружжя Кулика генпрокурор Луценко відкрив справу проти головного подразника керівної верхівки – глави НАБУ Артема Ситника. Кулика, який став вірним служакою Луценка, при цьому пов'язували близькі стосунки з убитим в перестрілці під Москвою Євгеном Жиліним, лідером угруповання "Оплот", що здійснювала насильство над Майданівцями.

Після втечі Януковича Кулик присягнув нової влади і пішов працювати під керівництво Анатолія Матіоса, з яким посварився – той назвав Кулика "людиною з нікчемними моральними якостями".

Але за часів Луценка Кулик виявився корисний тим, що провернув відверту аферу з конфіскацією грошей Януковича, які повісили на фіктивного директора Аркадія Кашкина, а потім, щоб не дати суспільству побачити фальшивку – засекретили рішення суду.

На фото: Костянтин Кулик

В нагороду від Луценка для Кулика створили слідчий підрозділ. Знаєте де? В міжнародному управлінні Генпрокуратури, яке спробувало ... заарештувати Саакашвілі.

Однак, крім Саакашвілі, під прицілом Кулика ще одна велика ціль – міністр фінансів Олександр Данилюк і створеним ним разом з Саакашвілі "Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе". Розробляючи Данилюка, прокурор за санкцією кишенькового Черкаського суду – де Київ, а де Черкаси! – отримав доступ до фінансових документів цього центру.

Читайте также: Чи стане Порошенко тіньовим співвласником "Сбербанку"

І ось в дорученні на адресу СБУ Кулик зажадав перевірити заснований ним "Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе", а також всіх контрагентів організації – у тому числі радника президента Марію Гайдар, колишнього редактора Forbes Володимира Федорина, заступника міністра фінансів Сергія Марченка, ну а також Михайла Саакашвілі на додачу.

Наостанок улюблений прокурор Луценко доручив перевірити фонд Бендукідзе – цитую – "на причетність до передачі інформації представникам іноземних держав, а також наявність іншої компрометувальної інформації".

Отримані матеріали прошу невідкладно направити на адресу Генпрокуратури для приєднання до матеріалів кримінальної справи по злочинної організації Януковича,
– завершив він своє звернення.

Дивовижні, наскільки влада готова йти навіть проти тих, хто допомагає їй зміцнюватися. Саме завдяки Данилюку восени цього року відбулося розміщення 3 мільярдів доларів євробондів України. Це дозволило владі відмовитися від грошей МВФ з їх настирливими вимогами боротися з корупцією, створювати антикорупційні суди, призначати глав держкомпаній на конкурсах і так далі.

При чому, нагадаю, Україна залучила гроші міжнародних спекулянтів утричі дорожче, ніж якби виконала вимоги МВФ. Проблеми в Данилюка з керівною корумпованою верхівкою – як інституційні, так і особистісні. Ще навесні він провів через Кабмін проект закону про Службу фінансових розслідувань, яка повинна замінити рекетирів з податкової міліції.

Однак реформаторський законопроект був заблокований на рівні ... Національної ради реформ. Дійшло до абсурду, коли співробітник адміністрації президента Дмитро Шимків своїми листами став доручати незалежним і непідконтрольний йому міністрам Данилюку й Авакову узгодити спірні питання.

Особистісні проблеми міністра фінансів – через конфлікт з оточенням Порошенко, а саме – з главою податкового комітету Ради Ніною Южаніною, яка працювала у Порошенка на "5 каналі", а також її креатурою, главою податкової інспекції Києва Людмилою Демченко.

Причина ж – мільярди фіктивного ПДВ в місяць, виявленого Данилюком. На наступний день після викривальних заяв міністра фінансів на нього почалася нова атака – цього разу через нібито "несплачених податків".

За великим рахунком, наїзд на Данилюка відбувається через відмову прийняти правила гри, як це зробив його сусід по будинку уряду міністра економіки Степан Кубів.

Глава фінансового міністерства не захотів бути сліпою маріонеткою президента і його адміністрації, які давно вийшли за рамки Конституційних повноважень.

Наприклад, коли Кулик отримав на руки рішення про конфіскацію грошей Януковича, Луценко особисто подзвонив Данилюку і з криками зажадав підкоритися наперед незаконному рішенню. Наїзд на Данилюка може мати негативні наслідки для влади Порошенко в Америці, оскільки міністр фінансів має хороші відносини з другою людиною в МВФ американцем Девідом Ліптоном.

Читайте также: Чому судді-викривачі в Україні стають мішенню

Тому, втручаючись у справи уряду і даючи вказівки силовикам, Банкова насправді створює навколо себе пояс токсичності.

І об’єднує коаліцію союзників, готових боротися за відсторонення нинішньої корумпованої еліти з посад і потоків. Що, з часом, змінить на краще і життя простих громадян.