Мені на хвилинку навіть шкода стало Петра Олексійовича, що він не п'є. Наприклад, в мене, на його місці, точно руки опустилися: я би взяв пляшку коньяку, закрився в своєму робочому кабінеті на Банковій і почав би себе жаліти, заламувати руки й кричати в стелю – яких вам ще реформ було потрібно, невдячні...

Читайте також: Зеленський відмовився від дебатів на стадіоні 14 квітня, – Герасимов

Адже, якщо вірити фахівцям групи "Рейтинг", то серед тих українців, хто вже визначився за кого голосувати в другому турі трохи більше 70% підтримають Зеленського, решта 30% – Петра Порошенка. Тобто різниця більша, аніж у два рази. За 10 днів до виборів різницю більше ніж удвічі неможливо здолати нічим. Простіше кажучи, з такою підтримкою з боку українців Володимир Зеленський може дозволити собі просто під час теледебатів скрутити косяк медичного канабісу й викурити його в прямому ефірі – і він все одно виграє вибори.

Можна було б сказати, що рейтинги замовні й не відображають реалій. Утім, перший тур показав – це не так. Більше того, я припускаю думку, що соціологів можна купити, але вводночас певен, що неможливо купити букмекерів: якщо подивитися на ставки, за якими вони приймають гроші на результати президентської кампанії – шанси Зеленського стати президентом утрічі вищі, аніж у Порошенка.

У жодному разі не тішуся через високі рейтинги Володимира Зеленського, і ні на хвилину не зловтішаюся з майбутнього програшу Петра Порошенка – просто констатую факт. Дві третини українців настільки прагнуть дива, що готові заради цього абсолютно темну конячку зробити собі президентом.

Попри певні помилки допущені передвиборним штабом Петра Порошенка, наприклад, плакати з Путіним, які сьогодні поспіхом переклеюють, нікого винуватити у своєму програші, навіть себе. І як не крути він по багатьох окремо узятих пунктах кращий за Зеленського. Порошенко досвідченіший, красномовніший, наполегливіший і він точно краще за Зеленського розбирається у керуванні неповороткою, бюрократизованою й корумпованою державною махіною. Але все те не стало для простих українців аргументом залишити Порошенка біля керма. Українці прагнуть дива і Зеленський їм те диво пообіцяв.

Досить хитрим способом він це зробив – пообіцяв необіцяючи. Він мовчить про свої подальші кроки, просить українців радити. А українці подумки кинулися допомагати й самі вже повірили, що те все буде виконано. Підприємці радять зниження податків, а пенсіонери радять підвищення їм виплат – але те, що ці два пункти унеможливлюють один одного – прихильники Зеленського від того просто відмахуються, адже це ламає їхню мрію.

Підсумую: свіжі рейтинги показали, що 21 квітня ми радо купимо кота в мішку. Звісно, ми підозрюємо, що в мішку саме кіт. На жаль, він міцно тримає язика за зубами і нічим себе не видає. Рейтинги показали, що ми точно не хочемо 21 купувати старого пса, як би він не намагався нас зараз переконувати, що він здатен навчитися новим трюкам.

Читайте також: Букмекерські ставки на дебати кандидатів у президенти: які прогнози