Які країни ще впускають росіян та видають їм візи – читайте в матеріалі сайту 24 каналу.

Читайте також Кордони на замок: які країни вже закрили в'їзд для громадян росії через війну в Україні

Які країни впускають росіян

Багато країн вже заборони в’їзд для росіян або ж значно ускладнили для них процес отримання візи. Зокрема, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Данія, Бельгія та Нідерланди більше не приймають від громадян Росії документи на оформлення туристичних віз.

Так, 12 вересня набрало чинності скасування спрощеного візового режиму для в’їзду в ЄС громадянам Росії. А вже з 19 вересня в’їзд для росіян закривають країни Балтії та Польща. Заборона стосується осіб, які подорожують з туристичними візами, і не поширюється на охочих відвідати країну для зустрічі з родичами та "з інших гуманітарних причин".

Наприклад, Велика Британія, Ірландія, Іспанія, Греція припинили видавати росіянам "золоті візи" (посвідки на проживання російським інвесторам) та збільшили строки розгляду заявок.

Але є й такі країни, які проти цього та не запровадили у себе жодних обмежень для громадян країни-агресорки.

Австрія

Жодних обмежень на в’їзд для росіян у країні немає. В'їзд можливий за Шенгенською візою, виданою Австрією або іншими країнами Шенгенської зони.

Албанія

Росіяни можуть їхати туди без віз до 30 вересня під час курортного сезону. Поза рамками цього періоду до Албанії також можна прилетіти, заповнивши анкету на електронну візу (E-visa) на офіційному сайті.

Боснія і Герцеговина

З цією країною у росії діє безвізовий режим на поїздки до 30 днів.

Ісландія

В Ісландію росіяни можуть оформити візу. Щоправда, як вони будуть туди добиратися, враховуючи санкції й складнощі з авіаперельотами, невідомо.


Проти обмежень на в'їзд для росіян активно виступає Німеччина та Франція / Unsplash

Італія

В’їзд в Італію можливий для росіян за Шенгенською візою і жодних обмежень немає.

Кіпр

Росіяни досі можуть приїздити сюди за національною візою Кіпру чи за Шенгенською візою. Також можна дістатися з візами Хорватії, Болгарії та Румунії.

Молдова

З Молдовою у росії діє безвізовий режим. Там росіянам можна перебувати 90 днів протягом 180 діб.

Німеччина

Напередодні зустрічі міністрів представник МЗС Німеччини Крістофер Бургер висловився проти загальної заборони на візи для громадян росії.

Загальна заборона видачі віз російським громадянам – це не те, що ми вважаємо за доцільне, але ми розуміємо, що всередині ЄС є різні перспективи щодо цього, оскільки реалії в тій чи іншій країні різні,
– повідомив Бургер під час брифінгу.

Росіяни можуть отримати Шенгенську візу та дістатися у Німеччину літаком через Туреччину чи Азербайджан або на авто. Утім, до країни можуть не пустити, якщо при наявності німецької візи росіяни спочатку відвідають іншу країну Шенгенської зони.

Проти ідеї заборонити туристичні візи для росіян виступає і канцлер Німеччини Олаф Шольц, який, до того ж називаю війну росії проти України "путінською".

"Це не війна російського народу. Це війна путіна, і ми маємо бути гранично зрозумілими у цьому питанні", – сказав Шольц.


Деякі країни ще не усвідомили, що росія – держава-терорист / Unsplash

Північна Македонія

З Македонією у росії діє безвізовий режим.

Португалія

Потрібно оформляти Шенгенську візу, але обмежень для росіян немає. Уряд Португалії заявив, що санкції ЄС проти Кремля повинні "покарати російську військову машину, а не російський народ".

Румунія

Ця країна видає свою національну візу, але за цією візою не можна в'їжджати до Шенгенської зони. У Румунію можна в’їхати й за Шенгенською візою з іншої країни, а також за візами Кіпру, Болгарії та Хорватії.

Сербія

Для в'їзду у цю країну росіянам не потрібні візи. Можна перебувати до 30 днів.

Туреччина

Росіяни можуть перебувати у Туреччині до 60 днів без візи.

Також по темі Чи скасують візи в ЄС для росіян: Кулеба оцінив шанси

Угорщина

Необхідна Шенгенська віза, заявку на яку потрібно подати за 3 місяці до подорожі.

Франція

Франція разом з Німеччиною створили певний союз у цьому питанні. Французи вважають, що такий крок відштовхне все населення росії, включаючи тих, хто розділяє західні цінності.

Розуміючи стурбованість деяких держав-членів у цьому контексті, ми не повинні недооцінювати перетворюючу силу життя в демократичних системах на власному досвіді, особливо для майбутніх поколінь. Наша візова політика повинна відображати це і продовжувати дозволяти контакти між людьми в ЄС з громадянами Росії, не пов'язаними з російським урядом,
– йдеться в спільному документі Німеччини і Франції.

Хорватія

З 1 квітня росіяни знову можуть в’їхати у Хорватію за її національною туристичною візою, також можна в’їхати за Шенгенською візою або за візами Болгарії, Кіпру чи Румунії.


Для перетину кордону з багатьма європейськими країнами росіянам достатньою Шенгенської візи / Unsplash

Чорногорія

Для поїздок терміном до 30 днів віза громадянам росії не потрібна. На більш тривалий строк доведеться оформлювати візу.

Швейцарія

З 2 травня росіяни, як і раніше, можуть отримати Шенгенську візу для відвідування Швейцарії.

Швеція

Для поїздок необхідна Шенгенська віза без жодних обмежень для росіян.

Як українці ставляться до заборони в’їзду росіянам в інші країни

Дослідницька компанія Gradus Research провела опитування серед українців і запитала, як вони ставляться до заборони росіянам в’їзду до інших країн.

Українці одностайні у своєму переконанні, що росіянам потрібно заборонити в’їзд до України та інших країн. Зокрема, 90% опитаних вважають, що росіянам потрібно заборонити в’їзд до тієї чи іншої країни.

  • 79% вважають, що росіянам треба заборонити в’їзд до України,
  • 75% такої ж думки про заборону в'їзду громадян країни-агресорки у країни ЄС,
  • 66% підтримують недопуск росіян у США,
  • 62% виступають за заборону в'їзду росіян у Канаду.

З цією думкою дещо рідше погоджуються жителі Східного та Південного регіонів, проте і серед них підтримка заборони не нижче 60%. Вихідці з Заходу частіше пропонують заборонити росіянам в’їзд до України та країн ЄС, а вихідці з Півночі – до країн ЄС та США.

Зверніть увагу – Україна запроваджує візовий режим для громадян росії: дивіться відео