Несподівано гостра заява Мей пролунала на урочистому бенкеті лорд-мера лондонського Сіті, де традиційно збирається вищий світ королівства. В оточенні перів та депутатів нижньої палати парламенту, британська прем’єрка з непохитною харизмою проголосила один із найсильніших спічів у своїй кар’єрі. Це нагадало мені золоти часи іншої зірки британської політики – "залізної леді" Маргарет Тетчер.

Не секрет, що консерваторка Мей не приховує свого пієтету перед харизматичною попередницею, коли голос Британії було добре чути за залізною завісою комунізму наприкінці ХХ століття. Тетчер, на відміну від тодішніх західних політиків, мала силу та мужність називати речі своїми іменами й таврувати агресивну політику Радянського Союзу.

Читайте также: "Гра почалась": чому Сурков прийняв 3 з 29 пропозицій Волкера

Саме завдяки її баченню та союзу з іншим зірковим політиком того часу – президентом США Рональдом Рейганом – Заходу стало до снаги виграти "Холодну війну" з СРСР та принести демократію на європейський континент. Власне, завдяки цьому Україна та інші держави центральної і східної Європи змогли на початку 90-х здобути свою незалежність.

У кращих традиціях виступів Тетчер, Тереза Мей повторила такі прості, проте важливі речі.

Незаконна анексія Криму Росією була першою після Другої світової війни, коли один суверенний народ силою забрав територію іншого в Європі,
– вказала прем’єрка.

Вона також наголосила, що з того часу, як Росія розпочала конфлікт на Донбасі, та неодноразово порушувала національний повітряний простір декількох європейських країн і проводила кампанію з кібершпіонажу та дестабілізації Заходу.

Мей згадала про втручання у європейські і американські вибори та хакерські атаки на Міністерство оборони Данії та Бундестаг. Кремль використвує інформацію, як зброю, публікуючи фейкові історії та оброблені фотошопом зображення, намагаючись посіяти ворожнечу на Заході й підірвати західні інститути.

У мене є дуже просте повідомлення для Росії. Ми знаємо, що ви робите, і у вас нічого не вийде. Тому що ви недооцінюєте стійкість наших демократій, стійкий потяг до свободи та відкритих суспільств і відданість західних країн альянсам, що пов'язують нас,
– цими словами Мей завершила свою без перебільшення історичну промову.

Заходу відверто бракувало таких акцентованих і жорстких лідерів. Складні часи вимагають нових політиків, і добре, що в часи хаосу та розгубленості врешті з’являються ті, хто не боїться говорити правду й кидати виклик тираніям.