Після обрання президентом Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що його країна обмежить свою участь у багатьох міжнародних організаціях та проектах. Зрештою, гасло його переможної кампанії Make America Great Again – "Зробимо Америку знову великою" – означало намір більше зосередитися на внутрішньоамериканських проблемах, відмовившись від активного втручання у зовнішню політику.

Проте намірам самоізолюватися від проблем оточуючого світу так і не судилося реалізуватися. Агресивна політика Росії та її союзників, Ірану та Сирії, а також ще одного вигнанця світової політики Північної Кореї, не дозволила Дональду Трампу відпочити від міжнародних справ. Ще однією важливою причиною втрутися залишалася ситуація в Україні, де злочинна політика Кремля продовжує призводити до нових людських втрат.

Читайте также: Зміна формату АТО

Додатково стимулює Вашингтон активно працювати з Києвом триваюче сенатське розслідування стосовно втручання кремлівського режиму у президентські вибори у Сполучених Штатах. Нагадаю, що тоді, на думку ФБР та ЦРУ, російські спецслужби зламали електронне листування представників Демократичної та Республіканської партії.

Тому збільшення уваги до українських справ з боку нової американської адміністрації було лише справою часу. Рішення призначити спецпредставником з питань України дипломата та колишнього аналітика ЦРУ Курта Волкера означає, що зволіканню у врегулюванні кризи на Сході України прийшов кінець.

Зрештою, Дональд Трамп присвятив значну частину свого першого особистого спілкування з російським президентом Володимиром Путіним на саміті "Великої двадцятки" у Гамбурзі припиненню неоголошеної війни на Донбасі. Причому Трамп відверто поклав відповідальність за її продовження саме на Москву.

Читайте также: Зустріч президентів

Більше того, вже після повернення американського президента з саміту у Білому Домі заявили про намір запровадити нові санкції проти путінського режиму. Завданням же Курта Волкера наразі буде надати Білому Дому швидкі рекомендації стосовно того, які реформи в першу чергу мають бути завершені в Україні, аби мінімізувати вплив триваючої війни, та запропонувати формат участі США у врегулюванні кризи.

Керівник Волкера держсекретар Рекс Тіллерсон вже наголосив, що йтиметься, у першу чергу, про інтенсифікацію боротьби з корупцією. У Вашингтоні не приховують зацікавленості стимулювати Київ якнайшвидше створити тут success story, тобто історію успіху. А це передбачає низку болісних кроків, зокрема притягнення до відповідальності топ-корупціонерів, у тому числі представників діючої влади.

Так чи інакше, але під пильним оком заокеанських союзників Україні буде важко симулювати реальні реформи. Адже від цього залежить пакет великої допомоги та підтримки, яка так нам потрібна сьогодні.

Читайте также: Як у Кремлі відреагували на бажання України стати членом НАТО