Заяву Захарченка про створення "держави Малоросія" не варто сприймати всерйоз. Якби дійсно були реальні плани створити щось подібне, таку заяву зробив би не тільки Захарченко, але і як мінімум Плотницький. А може і ще хтось.

У цієї заяви про так звану Малоросію є два можливих пояснення

Перше пояснення – політико-психологічне. Прояв наполеонівських комплексів пана Захарченка. Мало йому бути донецьким керівником, тепер він хоче керувати великою Малоросією. Товаришу тісно в нинішніх рамках.

Читайте також: Журналістка висловила неочікувану думку про мету проекту "Малоросія"

Це черговий прояв його банальної і традиційної неадекватності. Він уже робив безліч подібних заяв. Крім звільнення Донбасу, він обіцяв звільнити Україну, прибути до Києва на танках. Більше того, на минуле 9 травня він обіцяв прибути в Берлін. А тепер він обіцяє відновити Малоросію. Тому не варто всерйоз сприймати всі ці заяви.

Друге пояснення більш функціональне. Ця заява може бути елементом тактичної гри на залякування, як українців, так і західних учасників переговорів. Захід черговий раз лякають ескалацією конфлікту. Це робили і раніше: проведення навчань на українських кордонах, якісь одіозні заяви, які Захарченко вже неодноразово робив.

У цій версії можна розглянути слід Кремля, адже не сам же Захарченко придумує всі ці ігри.

У чому сенс такої гри на переляк саме зараз? Це натяк на повернення в 2014-й рік. Мовляв, переговори не дають результат, і донецькі гарячі хлопці виходять з-під контролю і повертаються до ідей 2014-го року.

Заява Захарченко може бути спробою налякати пана Макрона перед телефонними переговорами в нормандському форматі. Думаю, що ні на Порошенко, ні на Меркель, це не справить ніякого враження. А ось Макрон може трошки понервувати.

Але, швидше за все, у відповідь на цю дурницю від Захарченка, буде озвучена така ж дипломатична дурниця: вираз стурбованості, попередження про негативний вплив на мирний процес і так далі. Думаю, що ніяких практичних наслідків не буде. Без підтримки Росії, Захарченко не в змозі робити хоч якісь кроки.

Якби росіяни дійсно хотіли налякати Захід, вони могли б організувати демарш щодо виходу з переговорів ось цих представників "ДНР" і "ЛНР". Це могло б спровокувати кризу переговорного процесу. До речі, я не виключаю того, що через якийсь час саме так все і станеться. І ми повинні бути готові до того, що Росія спробує вплинути на переговорний процес ось такою загрозою кризи цього процесу.

Що стосується України, то я не думаю, що нам варто серйозно сприймати цей новий проект. Якщо в 2014 році не вийшло нас налякати, впевнений, що не вийде і зараз.

Автор: Володимир Фесенко. Джерело: Новое время

Читайте також: Маккейн розповів, хто насправді стоїть за заявою Захарченка про "Малоросію"