Насправді, змін там не багато, але якщо замислитися цих кількох фраз нам давно і дуже не вистачало. Враховуючи діяльність "груп смерті", які якраз і займалися доведенням до самогубства, "Синій кит" та "Червона сова", був необхідний механізм, який би одразу, через соцмережі, саджав "кураторів" до в'язниці. Тепер вони є.

Читайте також: До 3 років за ґратами: українці можуть нести кримінальну відповідальність за освідчення

Порівняємо попередню редакцію з новою. От що було прописано до 8 лютого цього року про цей злочин: "Доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, примусу до протиправних дій або систематичного приниження її людської гідності".

А це те, що написано у новій редакції:

Доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства.

Отже, крім тиску на людину, яка може не витримати і залишити цей світ, додалося ще й схиляння до цього. А також "інші дії".

Загалом, доведення до самогубства вкрай важко довести, далеко не завжди винуватці сплять на нарах. Але навіть якщо вони і переодягнуться у полосату форму, то буде це максимум на 3 роки. Потім можна вийти і ще когось довести, оскільки 3 роки ув'язнення це максимальний термін по цій статті.

Але є й інша сторона нової редакції. Що може бути іншими діями, які сприяють вчиненню самогубства? Давайте міркувати. Сидить собі в якійсь дирі алкаш-невдаха і пише перед тим, як допитися до світла в кінці тунелю, записку: "До самогубства мене довели: депутати Оппоблока, працівники мого ЖЕКу, сусід зверху, дядя Ваня з наливайки та Іво Бобул, що 20 років тому не захотів дати мені автограф". І всі перелічені герої записки йдуть на 3 роки майструвати шахи з хліба? Бо конкретики, чим саме завинили для конкретного невдахи ці люди, дізнатися можливості вже не буде, а пункт про "інші дій, що сприяють вчиненню самогубства" тепер у нас є.

Читайте також: Радянський "товариш" повертається, щоб захопити Україну?

Чи допоможуть правки до статті 120 притягнути до відповідальності тільки тих людей, які заслуговують на покарання? Час покаже.