Робота над спільною декларацією на Саміті миру завершена, – Кулеба
16 червня завершиться Саміт миру, за підсумками якого буде ухвалена резолюція. Країни, які не були присутні на заході, зможуть також долучитися до неї пізніше.
За словами очільника МЗС України Дмитра Кулеби, спільна робота над текстом підсумкової декларації вже завершена, передає 24 Канал.
Дивіться також У Байдена назвали справжню причину, чому Китаю немає на Саміті миру
Побажання України взяли до уваги
Дмитро Кулеба розповів, що наприкінці саміту президенти оголосять про схвалення резолюції.
Дипломат наголосив, що резолюція буде відкрита для приєднання інших країн і після завершення саміту.
Міністр наголосив, що вже відомі декілька країн, які проводять внутрішній аналіз спільного комюніке та планують приєднатися до нього, хоча їх немає на саміті.
Текст збалансований, всі наші принципові позиції, на яких наполягала Україна, враховані,
– підкреслив глава МЗС.
Нагадаємо, раніше ЗМІ опублікували проєкт підсумкової резолюції. У тексті комюніке йшлося, що країни, які підтримують його, мають спільний погляд на три важливі аспекти. По-перше, вони погоджуються з неприпустимістю використання ядерної зброї у війні в Україні. Також вони стоять на тому, що всі українські атомні електростанції мають бути під контролем Києва.
По-друге, держави виступають за вільне судноплавство та торгівлю у Чорному та Азовському морях. Продовольча безпека не має бути предметом шантажу в збройному конфлікті. Українська продукція має безперешкодно постачатися до третіх країн.
По-третє, країни виступають за обмін військовополоненими за принципом "всіх на всіх", повернення викрадених Росією дітей в Україну, звільнення цивільних заручників.
У комюніке зазначається, що статус ООН, який постулює територіальну цілісність та суверенітет, – основа для миру в Україні. Водночас у тексті йдеться про потребу діалогу з обома сторонами конфлікту.
Зазначимо, що в Зеленського не відкидають, що на другому Саміті миру будуть присутні представники Росії. Також країну-агресорку ознайомлять із напрацьованим мирним планом.
Напередодні Путін уже представив свій власний "мирний план". Очільник Кремля заявив, що Україна нібито добровільно має відмовитися від тих областей, які Росія записала собі в Конституцію. Також у Москві хочуть позаблокового статусу України.
Відомо, що на саміті "альтернативний план" не розглядався. Його не сприйняли серйозно, розповів канцлер Німеччини.