Індія візьме участь у всіх важливих самітах, зокрема і по Україні, – Моді

20 травня 2024, 16:14
Читать новость на русском

Джерело:

The Siasat Daily

За словами прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді, його країна братиме участь у всіх важливих самітах, на порядку денному яких глобальний мир, безпека та розвиток. Крім зустрічі G7, країна буде присутня і на Глобальному саміті миру у червні.

Моді зазначив, що Індія "звучатиме як голос Глобального Півдня" на цих самітах, щоб формувати глобальний дискурс і просувати бачення розвитку, орієнтованого на людину і процвітаючий та мирний світ.

Дивіться також Поїздка Путіна до Китаю: політолог припустив, якими будуть дії Сі Цзіньпіна

У яких самітах візьме участь Індія

Прем'єр-міністр Індії говорить, що рівень його участі в обох самітах залежатиме від часу, матеріально-технічного забезпечення та паралельних зобов’язань.

Італія приймає саміт G-7 13 – 15 червня, а український мирний саміт пройде в Швейцарії 15 – 16 червня. Моді зазначив, що запрошення, надіслані Індії для участі в самітах, є визнанням її значущості та внеску в міжнародні справи.

Вони відображають активну участь у глобальних справах, яку ми здійснюємо відповідно до нашої філософії Vasudhaiva Kutumbakam (світ – це одна сім'я, – 24 Канал). Індія братиме участь у всіх важливих самітах, які просувають порядок денний глобального миру, безпеки та розвитку,
– заявив він.

Що відомо про Глобальний саміт миру у Швейцарії

  • Україна ініціювала проведення Глобального саміту миру. Він пройде 15 – 16 травня 2024 року. У ньому візьмуть участь від 80 до 100 країн.
  • Саміт, на думку політолога Максима Джигунова, стане важливою платформою, яка дозволить консолідувати зусилля тих країн, у чиїй підтримці Україна починає вагатися.
  • На саміті розглядатимуть 3 питання. Зокрема, мовитиметься про енергетичну безпеку, ядерну безпеку та питання вільного судноплавства.
  • Окрім того, говоритимуть про питання обміну, тобто гуманітарний трек, до якого входить 2 підпитання – це обмін всіх на всіх та повернення українських дітей, які були силою депортовані в Росію.
  • На саміт не запрошували Росію, проте згодом розроблені там деталі "мирного плану" передадуть країні-агресорці. Москву не запрошували на саміт, щоб вона не почала блокувати всі ініціативи підряд.