Руйнує гру Путіна: політолог назвав 2 важливих результати саміту у Швейцарії
У Швейцарії завершився Глобальний саміт миру, у якому взяли участь 100 країн та організацій. За підсумками зустрічі більшість з них підписали підсумкове комюніке, що закріплює основи миру в Україні.
Варто відзначити, що Саміт миру був представницьким і це підтверджує участь такої кількості країн. Про це 24 Каналу розповів політолог Володимир Фесенко, додавши, що є підсумковий документ, який засвідчує підтримку України.
До теми Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори
Які результати Саміту миру
Можна виокремити два конкретні результати. Перший – це те, що Саміт започаткував мирний процес, який базується на статуті ООН, на повазі до міжнародного права. Щобільше, президент України на відкритті казав, що мовиться про мирний процес, який відповідає нашим інтересам, враховує саме українські позиції та українську Формулу миру.
Це руйнує російську гру, російську стратегію переговорів і завершення війни. Вона передбачає, що ми мусимо піти на поступки Росії, погодитись на її вимоги, а це фактично капітуляція. Невипадково Владімір Путін озвучив свої непристойні пропозиції про капітуляцію України саме напередодні Саміту,
– підкреслив Володимир Фесенко.
Проте у Швейцарії ми побачили різку критику цих путінських псевдомирних пропозицій. Тому другий важливий результат – підтримка України, підтримка Формули миру. Справді деякі країни підтримують нас повністю, деякі частково, але навіть це посилює наші потенційні переговорні позиції.
Також важливим було засудження позицій Росії, яка вимагає від України капітуляції. Невипадково багато з учасників Саміту говорили, що неможливо йти до миру через капітуляцію. Ба більше, Росія визнана агресором, країною, яка веде війну проти України. В підсумковому документі це зазначено.
Як сказала президент Швейцарії, шлях до миру не буде швидким. Це очевидно й пов'язано з позицією Росії. Він буде складним, суперечливим, і до цього треба готуватися в паралельних просторах, тобто з одного боку – тиск на Путіна на фронті, тоді він буде більш поступливим, а паралельно дипломатичний тиск,
– наголосив політолог.
Так Путін погодиться на переговори зовсім за іншими умовами. Інструментом дипломатичного тиску якраз був Саміт миру – демонстрація того, що Україну підтримує значна частина міжнародної спільноти. Цей процес триватиме далі.
Саміт миру у Швейцарії: головне
- На глобальну дипломатичну подію завітали представники майже сотні країн, а також світові організації. За підсумками 78 учасників і 4 організації підписали спільний документ, який закріплює три пункти Формули миру. Мовиться про безпеку атомних станцій, які мають працювати під контролем України, продовольчу безпеку, обмін полоненими й повернення викрадених дітей.
- На Саміті звучали заяви про можливість переговорів з Росією та умови, за яких це може статися. Низка учасників не заперечувала, що країна-агресорка може відвідати наступний мирний саміт. Своєю чергою Володимир Зеленський наголосив, що готовий почати переговори "хоч завтра", але для цього Росія спершу має вийти з території України.
- Володимир Зеленський анонсував проведення другого Саміту миру. За його словами, вже є країни, які готові прийняти учасників й це відбудеться у найближчі місяці. Президент наголосив, що наступний Саміт має об'єднати спільну роботу щодо деталей миру під час війни.