Про це Володимир Зеленський заявив на пресконференції під час Саміту миру у Швейцарії, передає 24 Канал.

Читайте також В Білому домі заявили, що слова Путіна про "переговори" відкидають здоровий глузд

Чи будуть переговори з Росією

Президент сказав, що напередодні вторгнення у 2022 році Росія блокувала будь-які ініціативи щодо перемовин.

Було близько 200 зустрічей, мінських зустрічей, де не було вирішено жодного питання. Всі блокування були з боку Росії,
– розповів глава держави.

Ще тоді стало зрозуміло, що Росії просто невигідно закінчувати війну на Сході. За словами президента, доказом стало повномасштабне вторгнення.

Зеленський пояснив, що саме тому був обраний правильний процес – Саміт миру, на якому розроблятиметься детальний план. Згодом ці напрацювання передадуть представникам Росії.

Важливо, що наразі саме Україна хоче закінчення цієї війни.

Що стосується перемовин, то Росія хоч завтра може почати з нами переговори, не чекаючи нічого, якщо вийдуть з наших територій. Це є повагою до статуту ООН,
– заявив президент.

Переговори України та Росії: останні новини

  • Напередодні Саміту миру російський президент Владімір Путін запропонував Україні мирні переговори, однак на своїх умовах. Зокрема, він вже традиційно вимагав, щоб Україна вивела війська з "нових регіонів Росії".
  • Голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Саміт миру – це не той захід, до якого звикла Росія – де всі "говорять в одну дудку". Тобто кожна країна може висловити своє бачення закінчення війни. Саме через відвертий діалог Україна хоче знайти правильне рішення.
  • Володимир Зеленський повідомив, що є охочі прийняти другий Саміт миру. Він наголосив, що це буде через місяці, а не роки. В Офісі Президента також заявляли, що не відкидаються "певні формати" участі Росії.