Наразі в списку підписантів немає двох країн, які попередньо були зазначені. Мова про Ірак і Йорданію. Актуальний список підписантів опублікували на сайті швейцарського МЗС.

Дивіться також Чому деякі країни не підписали комюніке Саміту миру: пояснення ОП та омбудсмена

Серед підписантів – Єврорада, Рада Європи, Європейський парламент і Єврокомісія.

Натомість зі списку зникли Ірак та Йорданія. Вони могли відкликати свої підписи, або ж спершу до переліку їх внесли помилково.

Не всі країни підтримали комюніке

Загалом серед країн, які не підписали декларацію, крім Іраку та Йорданії, – Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індія, Індонезія, Колумбія, Лівія, Мексика, ОАЕ, Саудівська Аравія, Таїланд і ПАР.

До речі, раніше заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква пояснив, що в низці країн долучення до підсумкового комюніке Саміту миру потребує певного порядку, а в деяких – представники мають проконсультуватися з керівництвом.

Спільне комюніке: головне

Підсумкову декларацію Саміту миру підписали 78 країн і 4 організації.

Документ закріплює одну спільну позицію щодо 3 пунктів формули миру:

  • українські атомні електростанції та установки, зокрема і Запорізька АЕС, мають працювати під контролем України та під наглядом МАГАТЕ;
  • продовольчу безпеку не можна використовувати як зброю, а напади на торговельні судна, цивільні порти та інфраструктуру неприйнятні;
  • військовополонені мають бути звільнені за формулою "всіх на всіх", а викрадені Росією українські діти й цивільні – повернуті додому.

Володимир Зеленський на підсумковій конференції зауважив, що деякі представники ще думають над підписанням, і, перш ніш приєднуватися до комюніке, мають провести внутрішні консультації.

В українському МЗС наголосили, що цьогорічний саміт став фактично першим кроком до справедливого миру, що ґрунтується на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права.

Загалом взяли участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії 101 держава та міжнародна організація.