Нові санкції проти Білорусі від США: у списку БелАЗ, ЦВК і літак Лукашенка

24 березня 2023, 19:47
Читать новость на русском

Джерело:

Мінфін США

У Вашингтоні ухвалили черговий пакет обмежень проти президента Білорусі Алєксандра Лукашенка та його посіпак. Важливо, що у підсанкційному списку, окрім фізичних та юридичних осіб, є літак глави держави.

У п'ятницю, 24 березня, у США оголосили про пакет санкцій проти білоруських держпідприємств, урядовців та транспортного засобу Лукашенка. Відповідне рішення ухвалили в Управлінні з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США.

Дивіться також Брат в "ДНР", батько – мільйонер: чому заступника глави митниці Черкасського досі не звільнили?

Через що наклали обмеження

Власне, у підсанкційному списку є три організації, дев'ять фізичних осіб, а також літальний апарат. Як зазначили у Вашингтоні, це є реакцією на події ще серпня 2020 року, коли диктатор Лукашенко сфальсифікував вибори та боровся з мітингувальниками в Білорусі.

Ці дії підкреслюють готовність Сполучених Штатів притягнути режим у Мінську до відповідальності за його співучасть у невиправданій війні, що триває досі та яку розв'язала Росія проти України,
– також йдеться в повідомлені.

Разом з тим заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон констатував, що у США робитимуть усе, аби стягнути з режиму Лукашенка відшкодування за придушення ним демократії та підтримку війни проти нашої держави.

Важливо! У підсанкційному списку є Центральна виборча комісія Білорусі як орган, що причетний до фальсифікацій на виборах. Разом з тим там можна побачити імена посадовців, що були членами ЦВК у серпні 2020 року.

Санкції проти БелАЗ та МАЗ

  • Окремо згадаємо про Відкрите акціонерне товариство "Білоруський автомобільний завод" (БелАЗ), що потрапило у підсанкційний список і є одним з найбільших виробників великогабаритних вантажівок і великих самоскидів у світі.
  • Варто сказати, що працівників БелАЗ, які брали участь у страйках і мирних акціях протесту в серпні 2020 року, керівництво компанії залякувало та погрожувало їм звільненнями.
  • Сам Лукашенко заявляв, що уряд завжди підтримуватиме БелАЗ, називаючи його "білоруським брендом" і "частиною національного надбання". Очевидно, він мав безпосередній вплив на голову компанії.

Зверніть увагу! З тієї ж причини США наклали санкції на Відкрите акціонерне товариство "Мінський автомобільний завод" (МАЗ), що є одним із найбільших виробників автомобілів у Білорусі та значним джерелом доходу для режиму диктатора.

Президентський літак

Власне, США наклали санкції на літак EW-001PA – Boeing 737, що належить уряду і використовувався як президентський транспортний засіб. 

Лукашенко використовував EW-001PA зі своєю родиною та іншими членами свого оточення для міжнародних поїздок,
– мовиться в повідомлені.

Якими будуть наслідки

У Мінфіні США констатували, що заблокували все майно та інтереси у власності підсанкційних осіб. Також блокуються будь-які організації, які належать, прямо чи опосередковано пов'язані з кимось з підсанкційного списку.

Окрім того, введено ряд певних заборон, зокрема, щодо фінансування чого б це не було на території США та отримання коштів.

Дивіться також Хрест на "Силі Сибіру-2" і васалітет Путіна: як Китай будує новий світовий порядок

Згадаємо до цієї теми, що не так давно Росія втратила можливість обходити санкції через Казахстан. Власне, в Астані з квітня запровадять онлайн-систему для відстежування товарів, що вивозяться та ввозяться з країни. Це закриє для ворожої держави "лазівку", що дозволяла їй обходити санкції від Заходу.