Міф почав сипатися: чому росія визнала багатомільярдні втрати від санкцій

15 вересня 2022, 22:56
Читать новость на русском

Країна-агресорка визнала збитки на сотні мільярдів доларів через накладені на неї санкції. Втім, росія й далі продовжує усі свої ресурси спрямовувати на війну проти України.

Унаслідок чого страждає економіка країни. Про це 24 каналу розповів політолог та голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

До теми Повільно та впевнено котиться до низу: що з російським держбюджетом

"Осінньо-зимовий період фактично похоронить росію" 

Так, росія намагається перевести частину джерел, які фінансують її держбюджет на Схід, зокрема Китай та Індію. Сьогодні КНР отримує 50% знижки на російські енергоносії, й чим жорсткіші будуть санкції Заходу, тим більшу знижку буде вимагати Китай.

Відповідно, країна-агресорка просто не зможе фізично направляти ресурси для підтримки війни. Навіть зараз через брак фінансування та проблеми у військово-промисловому комплексі окупанти не здатні підтримувати війну "середньої інтенсивності".

Це говорить про те, що ця бульбашка, як російський міф "великої держави", просто луснула,
– пояснив Чаленко.

"Я переконаний, що осінньо-зимовий період фактично похоронить росію, а не посилить її, як сьогодні думає путін", – зазначив політолог.

Чаленко розповів про економічну ситуацію в росії: дивіться відео

Санкції проти росії: що відомо

  • Через санкції російська економіка переживає не найкращі часи. Сьогодні країна-агресорка заробляє набагато менше, ніж заробляла ще рік тому. Адже крім нафтогазових доходів у росіян було ще кілька напрямків, прибутки з яких скоротилися через санкції.
  • Накладені на росію обмеження відрізали їй доступ до технологій, за допомогою яких вона могла б виготовляти зброю. Водночас у кремля закінчуються ресурси, щоб надалі вести артилерійську війну. У путіна сьогодні немає інших варіантів, як звертатися про допомогу до Ірану та Північної Кореї.
  • Повномасштабне вторгнення росії в Україну торкнулося гаманців пересічних громадян держави-агресорки. Так, їхні доходи та купівельна спроможність населення суттєво знизились. За офіційними даними росстату, у I кварталі (січень – березень) реальні доходи населення впали на 1,2% проти 2021 року, а у II кварталі (квітень – червень) – ще на 0,8%".
  • Однак сім пакетів санкцій поки виявилося недостатньо, щоб вчинити тиск на путіна та припинити війну проти України, тож у ЄС вже готують наступний.