Однак обмеження ціни на газ та "відв'язання" від неї ціни на електроенергію може виявитись найефективнішим методом. Про це на стрімі 24 каналу сказав російський правозахисник та опозиційний політик Марк Фейгін.
Увага Чому G7 обмежили ціну на російську нафту: економіст пояснив, як вплинули Туреччина та Індія
За його словами, через те, путін хоче добитися зняття санкцій, він і вдається до газового шантажу. Однак наразі у нього це не виходить та ЄС не йде на поступки кремлю. Тому жодних перспектив для москви у цьому плані немає.
Разом з тим процес відмови від російського газу поки невизначений і триває повільно. Хоча є й інший варіант.
Вони можуть скільки завгодно перекривати "Північний потік", але їм не вдасться нічого продати дорожче визначеної ціни. У цьому випадку обмеження ціни енергоресурсів з росії заміняє 10 ембарго,
– вважає він.
Тоді вигода для росії буде нульовою, додав Фейгін. І зазначив, що це неможливо реалізувати одразу, так само як це було з ембарго на нафту у шостому пакеті санкцій.
Повне інтерв'ю з Марком Фейгіним: дивіться відео
"Газпром" зупинив "Північний потік": що відомо
Зазначимо, що на тлі заяви "Газпрому" про повну зупинку поставок "Північним потоком" з 31 серпня по 2 вересня для техобслуговування біржова вартість газу в Європі уже перетнула позначку в 3 500 доларів за тисячу кубометрів. Раніше біржова вартість газу в Європі піднялась вище 315 євро за 1 МВтгод – це більш як 3 300 доларів за тисячу кубометрів.
Через день після того, як у росії заявили, що відключать "Північний потік" на невизначений термін, газопровід таки запрацював.