У "газпромі" заявили, що турбіну треба полагодити

Пропагандистські ЗМІ з посиланням на "газпром" повідомляють, що "Північний потік" зупинено на невизначений термін, пише 24 канал.

До теми Це відверта газова війна, тому треба бити у відповідь, – Зеленський про шантаж росії

Повідомляється, що на останній турбіні, яка залишалася, буцімто виявлені несправності.

Під час регламентних робіт на газоперекачувальному агрегаті Trent 60 компресорної станції "Портова" нібито "виявлено витік олії з домішкою герметизуючого складу по роз'ємах клемних з'єднань кабельних ліній датчиків швидкості ротора низького та проміжного тиску".

Окрім того, як заявили у "газпромі", масло виявили в районі кабельної лінії у зовнішній клемній шафі системи автоматичного управління агрегату.

Як пишуть російські ЗМІ, "газпром" направив Siemens листа про необхідність полагодити турбіну.

У Єврокомісії вважають, що росія бреше

У Єврокомісії вважають, що "газпром" зупинив "Північний потік" під брехливим приводом. Відповідну заяву зробив речник Єврокомісії Ерік Мамер.

Він звинуватив росію у ненадійності та заявив, що "газпром" не виконує контракти.

Оголошення "газпрому" сьогодні вдень про те, що він знову закриває "Північний потік" під обманним приводом, є ще одним підтвердженням його ненадійності як постачальника. Це також доказ цинізму росії, оскільки вона вважає за краще спалювати газ замість того, щоб виконувати контракти,
– написав Мамер у твітері.

Газовий шантаж росії

  • У кремлі намагаються використати газ для того, щоб вплинути на європейських лідерів, які надають Україні підтримку у війні. У першу чергу йдеться про Німеччину, яка вкрай залежна від російського газу.
  • Відповідну тезу підтверджує те, що в правлячій коаліції Німеччини заявили про необхідність запустити "Північний потік-2", введення в експлуатацію якого призупинили через війну росії проти України. У Німеччині заявляють, що "немає вагомих причин", щоб не запускати "Північний потік-2".
  • Російський "газпром" у липні зменшив постачання "Північним потоком" ще на половину, через що потужність становить всього 20% – до 33 мільйонів кубометрів на добу.
  • Зауважимо, що це далеко не вперше "газпром" зупиняє роботу "Північного потоку". З 11 липня "газпром" призупинив транзит газу через "Північний потік-1", пояснюючи це нібито технічними причинами. Росія поновила постачання газу до Німеччини через "Північний потік" тільки після 10-денної перерви.

До уваги – "газпром" спалює газ замість постачання до країн ЄС: дивіться відео