Таким чином заявлена потужність транзиту становить 67 мільйонів кубометрів на добу. Це сягає 40% від транзитних потужностей "Північного потоку".

Зауважте Зернове питання, газ і закиди у бік України: яких казок наговорив путін у Тегерані

Європа побоювалася, що транзит газу не відновиться

З 11 липня російський "Газпром" призупинив транзит газу через "Північний потік-1", пояснюючи це нібито технічними причинами – газопровід зупинили для проведення профілактичних робіт.

Однак у Європі з'явилися побоювання, що профілактика була лише приводом і транзит газу не відновиться. Попри наявні транзитні потужності, росія не застосовує їх.

Канада повернула турбіну "Північного потоку" Німеччині

  • Канада погодилася передати Німеччині турбіну Siemens, щоб відновити повноцінну роботу російського газогону "Північний потік-1", зробивши фактичний виняток із санкцій проти росії. Це рішення привітали в Німеччині.
  • В Україні таке рішення викликало обурення. Гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон заявив, що Канада піддалася тиску з боку росії. Радниця глави "Нафтогазу" Світлана Заліщук зауважила, що українська газотранспортна система може забезпечити додаткові обсяги постачання газу і без цієї турбіни.
  • Президент України Володимир Зеленський також засудив це рішення і назвав його абсолютно неприйнятним винятком з санкцій, яке москва сприйматиме як слабкість Заходу.
  • Водночас прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо назвав рішення про передачу турбіни важким.
  • Через ухвалене урядом рішення, Конгрес українців Канади звернувся до суду.
  • Парламент Канади вирішив розібратися у ситуації та викликати до парламенту главу МЗС та міністра природних ресурсів, а також послів Німеччини, України та Євросоюзу.

Цікаво – Канада може відремонтувати ще 5 російських турбін: дивіться відео