Про це 24 каналу розповіла радниця глави "Нафтогазу" Світлана Заліщук. Вона каже, що для того, аби зберегти постачання газу на належному рівні, Канаді та Німеччині не треба порушувати санкційні режими.

До теми Канада передає турбіну "Північному потоку": Siemens назвав таке рішення політичним

За її словами українська газотранспортна система може забезпечити додаткові обсяги постачання газу.

Водночас російський "газпром" на 60% зменшив постачання газу до Європи через "Північний потік", а ще раніше припинив постачання через польську трубу.

Це штучний дефіцит, це штучне завищення цін, яке з одного боку створює пастку для європейців, а з іншого – дозволяють цінам шалено підніматися і це ще більше дає грошей росії,
– наголосила Заліщук.

Вона зазначила позицію України – що таке порушення санкційного режиму насправді негативне, бо воно може створити передумови для інших країн використовувати свої слабкі сторони, щоб послабити санкції в інших напрямках.

Для чого Канаді передавати турбіну Німеччині

Експертка пояснила, що це гра на підвищення ставок. На її думку, Росія розуміє, що це сильна карта в грі, вони шантажують Німеччину, що їм буде холодно взимку і зупиняться підприємства.

Хоча з технологічної точки зору, німецька компанія, якій належить ця турбіна, сказала, що це маніпуляція. Бо в "газпрому" є і багато інших турбін, а ця одна може забезпечити лише часткове збільшення прокачки газу,
– зауважила Заліщук.

Радниця глави "Нафтогазу" вважає, що фактично росія поставила "в куток" наших стратегічних партнерів, щоб сьогодні отримати прецедент послаблення санкцій.

В "Нафтогазі" готують відповідну заяву

Світлана Заліщук розповіла, що зараз "Нафтогаз" з оператором газотранспортної системи готує публічну заяву і звернення до наших партнерів переглянути своє рішення.

Ми наполягаємо, щоб уряд Канади не передавав цю турбіну Німеччині. В усіх аспектах це буде правильним рішенням, бо ми не будемо “йти на повідку” в агресора,
– заявила вона

Реакція “Нафтогазу” на повернення турбіни ПП-2 Німеччині: відео


До слова, ще 10 липня Канада погодилася передати Німеччині турбіну Siemens, щоб відновити роботу російського газогону "Північний потік". Там кажуть, що економіка Німеччини страждає від відсутності необхідного постачання газу.

В Україні засудили це рішення, назвавши його поганим прецедентом винятку з санкцій. Гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон переконаний, що Канада піддалась тиску. Річ у тім, що російський "газпром" має всі можливості транспортувати достатньо газу до Європи, однак не робить цього задля шантажу.