Як повідомив на своїй сторінці Олег Гетман, економічний експерт, надприбутки росії внаслідок панічного зростання цін цієї весни на енергоносії у світі – закінчились.
Читайте також Це реально: як торгувати криптовалютою без жодних комісій
Добрі новини від держбюджету росії
За словами експерта, доходи країни-агресорки різко зменшуються. На сьогодні спостерігається падіння щомісячних доходів росії майже у два рази.
Щодо видатків, то з березня по серпень видатки значно перевищують довоєнний рівень, в середньому вони вищі на 465 мільярдів рублів щомісяця.
Відтак, у липні та серпні видатки почали значно перевищувати доходи росії. Дефіцит бюджету у липні склав 1 трильйон рублів, у серпні – 344 мільярдів рублів.
Наступні місяці очікується подальше скорочення доходів росії, внаслідок суттєвого зменшення постачання газу до ЄС та світового обмеження ціни на нафту рф з грудня 2022 року,
– додає Олег Гетман.
Золотовалютні резерви – тануть
За даними, які оприлюднив економічний експерт, порівняно з січня 2022 року загальний обсяг міжнародних резервів росії зменшився станом на 1 вересня на 64 мільярдів доларів.
У серпні обсяг резервів становив 577 мільярдів доларів, а у вересні – 566 мільярдів доларів.
З цих 566 мільярдів доларів, які залишились – заморожені (у євро, доларах, фунтах) близько 300 мільярдів доларів, ще близько 130 мільярдів у золоті під санкціями,
– наголошує експерт.
Цікаво Росія може "вимкнути" українцям світло: чим варто запастися і як діяти
росія та її газ
Нагадуємо, що країна-агресорка намагатиметься будь-яким чином зірвати опалювальний сезон в Україні та Європі.
- Як розповів 24 каналу виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко, газотранспортна система України працює менше ніж на 20% від загальної потужності, тобто на сьогодні транзит газу з росії до ЄС через Україну є критично низьким.
- За прогнозами експерта, найбільше у цій газовій баталії, постраждає росія, яка втрачає європейський ринок.
- Ситуація, що склалася з транзитом газу, стане для України можливістю розвивати внутрішній газовидобуток після перемоги й стати експортерами газу в ЄС.