СБУ підтвердила наявність у судді КГС Львова російського громадянства

3 жовтня 2022, 14:47
Читать новость на русском

Джерело:

Верховний Суд

У голови Касаційного господарського суду Верховного суду України судді Богдана Львова таки є громадянство Росії. Це підтвердила Служба безпеки України.

СБУ за результатами перевірки встановила, що в Львова є громадянство Росії з 2012 року. Громадянство було продовжено, адже його паспорт від 1999 року втратив чинність.

До речі Ексголова КСУ Тупицький не пам'ятає, через який пункт пропуску виїхав з України

У Львова також російський податковий номер

"СБУ проінформувала Верховний Суд, що за результатами перевірки встановлено, що Львов Богдан Юрійович отримав паспорт громадянина Російської Федерації № 4512799636 від 17.10.2012, який продовжено Львовом Б.Ю. замість паспорту громадянина Російської Федерації, який втратив чинність, № 4598589684 від 22.07.1999", – йдеться в офіційному повідомленні спецслужби.

Крім того, суддя Львов має податковий номер РФ 774319527956, який міститься в реєстрі угод щодо нерухомого майна в Росії щодо квартири у Москві за адресою вул. Ленінградське шосе 88.

Вказане свідчить про наявність у судді Львова Б.Ю. громадянства Російської Федерації за даними наведених реєстрів РФ,
– зазначили в СБУ.

Перевірка щодо судді продовжується й результати обіцяють повідомити згодом.

У Верховному Суді повідомили, що 3 жовтня, о 12:00 розпочалися збори суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, який розглядатиме звільнення судді Львова з посади голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Раніше Львову не змогли висловити недовіру

  • Журналісти проєкту "Схеми" виявили, що суддя Львов має російське громадянство, яке отримав у 90-их роках. Сам Львов заперечує інформацію ЗМІ.
  • Після виходу розслідування "Схем" Львову тимчасово обмежили доступ до держтаємниці. Крім того, громадські організації звернулися до президента із закликом позбавити українського громадянства Богдана Львова.
  • Свого часу Богдан Львов працював суддею у Вищому господарському суді. Також він очолював Вищий господарський суд до реформи найвищого (касаційного) правосуддя.
  • 20 вересня стало відомо, що Львову не змогли висловити недовіру. Більшість суддів Касаційного господарського суду (КГС) у складі Верховного Суду не підтримали внесення до порядку денного питання про висловлення довіри чи недовіри Львову.