Що буде після оновлення даних у ТЦК: порядок мобілізації у липні
З 18 травня в Україні запрацювали зміни до порядку мобілізації. Так, до 16 липня військовозобов'язані мусять оновити дані у ТЦК або через Резерв+.
Також у разі надходження повістки чоловіки мають з'явитися до військкомату для уточнення персональних даних та підтвердження права на відстрочку за наявності підстав.
Дивіться також Кого зі студентів можуть мобілізувати вже у липні
А що далі
У ТЦК мають підтвердити право військовозобов'язаного на відстрочку. Опісля його відправляють на ВЛК.
Слід зауважити, що повістка на ВЛК може також надійти на адресу проживання чоловіка.
Військово-лікарській комісії чоловік має право надати документи щодо хронічних захворювань або висновки лікарів щодо актуального стану його здоров'я. Члени ВЛК можуть узяти або не взяти до уваги цю інформацію. Адже за законом деякі хвороби передбачено встановлювати лише на обстеженні в стаціонарі.
Далі ВЛК приймає постанову щодо придатності або непридатності до військової служби чоловіка. Також його можуть визнати тимчасово непридатним, тобто таким, що потребує лікування, або відправити на дообстеження.
У разі визнання громадянина придатним до служби, йому можуть вручити мобілізаційне розпорядження із необхідними реквізитами.
Мобілізованих спершу відправляють до навчальних центрів, а потім – до військових частин та підрозділів.
Нагадаємо, що до 16 липня військовозобов'язані мусять оновити дані у ТЦК. У разі, якщо вони цього не зроблять, їм загрожує штраф у розмірі 17 – 25 тисяч гривень. Якщо чоловік відмовляється сплачувати ці кошти, відбувається арешт його майна, яке потім продадуть на аукціоні.
Водночас представник Кабміну в Верховній Раді Тарас Мельничук розповів, що робоча група отримала повноваження подавати міністру оборони Рустему Умєрову пропозиції щодо збільшення обсягів бронювання. Тобто глава Міноборони отримав повноваження ухвалювати рішення про збільшення обсягів бронювання на підставі пропозицій Міжвідомчої робочої групи.
Окрім того, новий закон про мобілізацію встановив військово-транспортний обов'язок для місцевих органів влади, підприємств та громадян. Цей обов'язок передбачатиме можливість залучення для потреб ЗСУ автомобільної та спеціальної техніки, яка належить на праві власності центральним та місцевим органам виконавчої влади. Водночас у звичайних українців, які володіють лише однією машиною, забрати транспортний засіб не можуть.