Витримає падіння літака: експерт з енергетики пояснив, чому підірвати ЗАЕС не так просто

8 червня 2023, 14:28
Читать новость на русском

Запорізьку АЕС будували з огляду на ризик потрапляння балістичних ракет і падіння широкофюзеляжного літака. Підірвати станцію можна лише з допомогою фахівців на місці.

Про це 24 Каналу розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев. За його словами, підрив Каховської ГЕС не вплине на стан ЗАЕС.

Читайте також Росіяни підірвали Каховську ГЕС: чим це може загрожувати ЗАЕС і наступу ЗСУ

"Українські інженери все зробили для того, щоб убезпечити людей від якихось негативних наслідків через недбалість чи воєнні дії навколо станції", – наголосив Рябцев.

Чи зможуть росіяни підірвати Запорізьку АЕС: дивіться відео

Але є інші небезпеки, пов'язані з можливим втручанням у систему охолодження. Проте для цього потрібно мати фахівців, що знатимуть, як обійти захист. Попри тиск з боку окупантів, український персонал навряд чи на таке наважиться.

Росіяни можуть вдатися до інформаційних провокацій

"Можна казати про якусь диверсію, але, найімовірніше, вона буде інформаційною", – зауважив Рябцев.

Якщо щось насправді почне відбуватись, ми маємо на станції двох інспекторів МАГАТЕ. Вони знайдуть спосіб поінформувати своє керівництво про порушення технологічних режимів, і можна буде запобігти катастрофі.

Зверніть увагу! Рівень води в резервуарах Запорізької АЕС знижується на 5 – 7 сантиметрів за годину. Станом на вечір 7 червня він вже опустився приблизно на 2,8 метра і досяг 14,03.

Підрив Каховської ГЕС: наслідки для ЗАЕС

  • Завдяки воді з Каховської гідроелектростанції працює система охолодження Запорізької АЕС. Тому підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для атомної електростанції, але наразі ситуація контрольована.
  • Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що рівень води в резервуарі ЗАЕС серйозно впав. За його словами, якщо рівень води в резервуарі впаде нижче 12,7 метра, то її не вдасться продовжувати туди закачувати.
  • Водночас є альтернативні постачальники – мобільні помпові станції з рукавами до двох кілометрів довжиною, як на пожежних машинах. Тому на кілька місяців води має вистачити.