Про це 24 Каналу розповіла експертка з ядерної енергетики та безпеки Ольга Кошарна. За її словами, після інциденту води вистачить, але лише на кілька місяців.

До теми Руйнування Каховської ГЕС: чи є жертви після підриву станції

"Щодо безпеки ЗАЕС – тепер ситуація не критична. Рівень ставка-охолоджувача – 16,6 метра, є басейни поряд, ставок-охолоджувач Запорізької ТЕС", – сказала Кошарна.

Крім того, є альтернативні постачальники води – мобільні помпові станції з рукавами до двох кілометрів довжиною, як на пожежних машинах.

У чому небезпека

Оскільки п'ять енергоблоків у холодному зупині, вони потребують менше води для охолодження, ніж під час роботи на повній потужності.

Однак проблемним залишається енергоблок №5, який перебуває в гарячому стані. Його потрібно перевести в холодний зупин, бо температура теплоносія першого контуру становить 270 °C.

Український персонал, який залишився на ЗАЕС, знає, як це зробити. Однак він перебуває під тиском окупантів, а тому незрозуміло, чи це йому вдасться.

Що може бути на ЗАЕС надалі

"У росіян були плани після приєднання Запорізької ТЕС перетягнути лінію 330 кіловольтів від об'єднаної енергосистеми Росії через Мелітополь – Молочанськ до ЗАЕС", – додала Кошарна.

Тоді ж окупанти хотіли пошкодити єдину лінію 750 кіловольтів ЗАЕС – Дніпро, що з'єднує атомну електростанцію з енергосистемою України, та вивести енергоблок №5 на потужність для подальшого шантажу України і світу.

Підрив Каховської ГЕС: основне

  • Вночі 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, унаслідок чого райони Херсона почало підтоплювати. Рівень води може піднятись до 5 метрів, триває евакуація місцевих мешканців.
  • Через підрив Каховської ГЕС у річку Дніпро потрапило понад 150 тонн машинного мастила, є ризик подальшого витоку.
  • У МЗС оприлюднили заяву про терористичний акт, який вчинила Росія на Каховській ГЕС. За свій злочин окупанти мають відповісти як перед українцями, так і перед міжнародною спільнотою, адже під загрозою затоплення опинилися десятки населених пунктів по обидві сторони Дніпра.