Серед колишніх і чинних посадовців Міноборони шукають спільників Гринкевича, – ДБР
В Україні триває розслідування щодо Ігоря Гринкевича, якого підозрюють у хабарництві. У ДБР заявили, що перевірять посадовців оборонного відомства на причетність до оборудок львівського бізнесмена.
Наприкінці грудня стало відомо, що найбільшого постачальника Міноборони Ігоря Гринкевича затримали. Той пропонував посадовцю ДБР хабаря, аби повернути своє майно, вилучене у ході розслідування іншого відкритого провадження щодо нього.
Дивіться також Як будівельник став постачальником одягу в Міноборони, – Ніколов про "справу Гринкевича"
Пошук спільників Гринкевича
Речниця ДБР Татьяна Сапьян розповіла нові деталі зі справи Гринкевича. Так, за її словами, аналіз документів виявив, що компанії бізнесмена завищили вартість товарів для ЗСУ, які замовляло Міноборони.
Наразі відбувається перевірка причетності до махінацій колишніх і теперішніх посадовців Міноборони, тобто людей, які робили безпосередньо такі замовлення для підприємств Гринкевича, і відповідно тих, хто приймав замовлення, які виявилися за результатами експертизи неякісними.
Сапьян уточнила, що бізнесмен зараз перебуває у СІЗО, хоча має можливість внести заставу у кілька сотень мільйонів гривень. Якщо провина чоловіка буде доведена, йому загрожує до восьми років позбавлення волі.
Справа Гринкевича: що відомо
- Кілька місяців тому ДБР порушило справу за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. За даними слідства, тендери на постачання одягу для ЗСУ на понад 1,5 мільярда гривень виграли компанії Ігоря Гринкевича.
- Згодом з'ясувалося, що підприємства бізнесмена повністю не виконали 6 контрактів, за 7 договорами поставили товар у невеликій кількості, а ще за 8 – затрималися на 3 – 5 місяці.
- У такий спосіб Гринкевич завдав збитків державі у 1,2 мільярда гривень.
- Під час розслідування встановлено, що підприємства бізнесмена взагалі не мали виробничих потужностей, аби виконати замовлення для ЗСУ, і в минулому займалися будівельними роботами
- 30 грудня Гринкевичу обрали запобіжний захід – тримання під вартою із можливістю внеси заставу в розмірі понад 420 мільйонів гривень.
- У Міноборони заявили, що розривають усі контракти із Гринкевичами. У МОУ з компанією бізнесмена лишився лише один контракт, його перевірять.