Спроба вгамувати Путіна, – Фейгін про те, що США нібито хочуть, щоб ЄС ввів санкції проти Китаю

1 листопада 2022, 15:41
Читать новость на русском

Bloomberg із посиланням на власні джерела повідомив, що Сполучені Штати закликають Європейський Союз запровадити санкції проти Китаю, подібних до тих експортних обмежень, що вже діють щодо Росії.

Хоча офіційний Вашингтон загалом відкидає наявність таких планів, це може бути спробою США натиснути на кремлівського диктатора Владіміра Путіна. Про це на стрімі 24 каналу розповів Марк Фейгін – російський правозахисник.

Увага США дозволили розвантаження російської нафти без обмежень на ціну: що стало причиною

Так, він вважає, що це може бути спробою Сполучених Штатів Америки виторгувати кращу позицію для перемовин з Китаєм щодо всіх питань. Зокрема, щодо співпраці з Вашингтоном та колективним Заходом з питань України, а також використати це задля тиску на Москву.

Я думаю, що Захід вирішив остаточно використати Китай, щоб натиснути на Росію. Інші способи не допомагають. А васальна залежність Москви від Пекіна – це найкращий привід, щоб вгамувати Путіна та його режим,
– вважає Фейгін.

Зокрема, це могло б подіяти і на ядерні погрози Кремля, додав правозахисник. Тому він переконаний, що "для Китаю зараз життєво важливо домовитися з Вашингтоном".

Повний стрім з Фейгіним: дивіться відео

Китайсько-російські відносини: думка експертів

  • Натомість російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко вважає, що Китай планує самостійну геополітичну гру на наступні роки. Це може загрожувати світу набагато впливовішими наслідками, чим початок неприхованої агресії Росії проти України. Водночас у планах Пекіна вже немає місця для Росії та Путіна. Про це він сказав 24 каналу.
  • Політолог Олег Саакян вважає, що Китай не готовий ставати на бік Росії, тому хоче максимально затягнути час. Ймовірно, наразі йому це вдаватиметься, але все залежатиме від того, наскільки далеко заходитиме Путін і як довго триватиме війна.
  • Також Пекін може співпрацювати з Вашингтоном, щоб знайти шляхи порозуміння на користь обох. При цьому, у країн є деякі розбіжності у питанні Тайваню.