Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив про готовність співпрацювати зі Сполученими Штатами Америки. За його словами, це допоможе налагодити зв'язки обох сторін.

До речі Китайські вчені пропонують збивати супутники Starlink ядерними бомбами

Які домовленості щодо Тайваню

Як великі держави, Китай і Сполучені Штати повинні зміцнювати комунікацію та співпрацю, щоб допомогти забезпечити стабільність у світі.

При цьому Сі зазначив, що Китай та США розходяться у думках у тайванському питанні, а також у питанні відносин КНР та Росії. Крім того, китайський лідер засудив іноземне втручання у справи Тайваню та заявив, що Китай ніколи не відмовиться від права застосовувати проти нього силу.

Чи піде Китай війною на Тайвань: думки експертів

  • Політолог Олександр Антонюк роз'яснив, що Китай зараз точно спостерігає за бойовими діями в Україні. Сі Цзіньпін бажає перемоги Росії, однак відкрито її не підтримує. Цілком ймовірно, що Китай не буде дочікуватися завершення війни в Україні, а спробує паралельно напасти на Тайвань.
  • Президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов розповів про "перші дзвіночки" можливого наступу Китаю. Зокрема, якщо Китай буде готовий розпочати війну з Тайванем, він буде готовий ізолюватись від світу, умовно як Радянський Союз.
  • Сі Цзіньпін заявив, що питання майбутнього Тайваню має вирішити китайський народ. Проте Китай не відмовляється застосувати силу.

До теми – Ненсі Пелосі пояснила свій візит до Тайваню: дивіться відео