Китай і США на G20 поділять Росію та визначать фінал війни, – Давидюк
Лідери найбільших економік світу зберуться на саміті "Великої двадцятки" (G20) в Індонезії на тлі боротьби України з Росією. На цій зустрічі, власне, порушуватимуть питання війни та її ймовірного фіналу.
Про це 24 каналу сказав політолог Микола Давидюк. За його словами, роль Росії як супердержави залишилася у минулому – десь за часів Хрущова чи Сталіна.
Зверніть увагу Якими можуть бути результати саміту G20 для України: припущення експерта
Які дії щодо Росії можна очікувати з боку Китаю
Давидюк зазначив, що найближчими днями голова КНР Сі Цзіньпін буде зустрічатися з президентом США Джо Байденом під час саміту G-20 на Балі. Це буде момент розподілу Росії між двома супердержавами.
На Балі просто поділять Росію між Китаєм і Штатами – раз. Друге, там буде визначено фінал війни, тому що війна не треба нікому – ні Китаю, ні Штатам. І це буде якраз супержорсткий меседж Путіну,
– заявив політолог.
По-третє, на його думку, Китай бачить Росію виключно як свого енергетичного донора, який буде допомагати зростати його економіці від 7 до 10% до 2030 року, щоб вийти на перше місце у світі.
Тому, додав Давидюк, роль Росії як супердержави залишилася десь за часів Хрущова чи Сталіна. Нинішня Росія – це така собі примітивна автократія, що застрягла у війні, яку сама почала, програла й зараз не знає, як із цього вийти.
Давидюк припустив, якими будуть дії Китаю і США щодо Росії на саміті G20: дивіться відео
Яким бачать Путіна у США та Китаї
Давидюк заявив, що Китай не може прямо допомагати Україні. Адже це автократія й диктатура, яка живе й дружить, відповідно, з диктатурами та автократіями. Україна ж є Західною демократією й дружить із відповідними державами. Тож, одні одному вони не можуть допомагати.
Чи можуть, наприклад, вони об'єднуватися й когось ділити типу як Росію? Можуть. Для того, щоб ті забрали собі європейську частину, ті – азіатську, й будуть усі щасливі,
– сказав політолог.
Україні ж, зауважив він, все одно, хто та який шматок Росії собі забере. Наше завдання – повернути всі українські території, а також зробити так, щоб у Росії "демонтували" режим й більше там не було імперських амбіцій, щоб вона поводилася, як Німеччина – суперпацифістська держава.
Ось що повинна зробити Україна з Росією в майбутньому. І цей процес із Херсона почався,
– наголосив Давидюк.
За його словами, між США і Китаєм дуже конкурентні відносини. Водночас обидві держави розуміють, що є конкуренція між першим і другим номером у світі, світ багато в чому двополярний, і вони не хочуть, щоб якісь політичні відставні лузери на кшталт Путіна погрожували їм чи їхнім дітям.
Путін в очах Сі Цзіньпіна на вигляд як шматок лайна, який просто не викинули в смітник. Усе. Якщо Путін думає, що він грає третю роль чи він там друга супердержава. Ні, цього немає,
– зазначив політолог.
Він зауважив, що таким бачать Путіна і в США, і у Китаї. Тому бравада Путіна їм здається дуже смішною й примітивною. Але одні можуть безпосередньо допомагати Україні, як США і колективний Захід, а інші – не можуть із суто ідеологічних причин, як Китай. Тому Сі Цзіньпін так поводиться. Але, якщо він завдає удару по нашому ворогу – це прекрасно й те, що нам треба.
Що відомо про майбутній саміт G20
- Саміт G20 відбудеться 15 – 16 листопада на Балі. Президент США Джозеф Байден заявив, що не хоче бачитися там із кремлівським диктатором.
- У США заявили, що Росію потрібно ізолювати на саміті G20. Водночас Євросоюз та Велика Британія закликали бойкотувати представників держави-агресорки.
- Прем'єр Великої Британії Ріші Сунак обіцяє розкритикувати режим Владіміра Путіна на саміті G20. Високопосадовець зазначив, що війна Путіна спричинила спустошення в усьому світі – знищила життя людей і занурила міжнародну економіку в хаос.
- Сам Путін вирішив не з'являтися на саміті G20. Замість нього туди поїде Лавров, але Росії вже нема чого робити на саміті й нема що запропонувати Заходу.
- Водночас президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті країн "Великої двадцятки", який відбудеться в Індонезії. Український гарант готує для країн-учасниць низку важливих політичних меседжів.