У США вважають, що Україна може "обійти" ПДЧ на шляху до НАТО, як Фінляндія та Швеція
Джерело:
"Українська правда"Україна має шанси пройти полегшену процедуру вступу до НАТО. Про це заявила тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін.
Вона зазначила, що наша держава може стати членом Альянсу без надання Плану дій щодо членства (ПДЧ). Цю процедуру вже вдалося обійти Швеції та Фінляндії.
Читайте також Росія знайшла, чим відповісти на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО
ПДЧ – не обов'язкова частина вступу в НАТО
Крістіна Квін підкреслила, що ПДЧ ніколи не був юридичною вимогою для тих держав, які хочуть вступити в НАТО.
Отже, Україна також може вступити до Альянсу без ПДЧ. Однак я би не називала це скороченою процедурою,
– підкреслила Квін.
Повірена США в Україні пояснила для чого ПДЧ. З її слів, це той механізм, який дозволяє переконатися, що країна-претендент має можливість вступити в НАТО. Якщо ж вона відповідає вимогам, то План дій щодо членства державі просто не потрібен.
Нагадаємо, що і Швеція, і Фінляндія офіційно подадуть заявки на вступ до НАТО 17 травня.
В Естонії стартують навчання НАТО
Тим часом в Естонії стартують військові навчання НАТО. Вони отримали назву "Їжак 2022", а братимуть у них участь 15 тисяч військовослужбовців з усього світу. Цьогорічні навчання, які вважаються одними з найбільших за останній 31 рік, акцентуватимуть на регіональній співпраці.
Актуальні новини щодо НАТО: коротко про головне
- Колишній заступник міністра оборони Ромуальд Шереметьєв закликав НАТО провести демілітаризацію Калінінграду.
- Тим часом президент Фінляндії Саулі Нііністьо поспілкувався з президентом Росії Володимиром Путіним. Під час розмови лідери обох держав обговорили питання вступу Фінляндії до НАТО. І, як зазначив Нііністьо, Путін на відповідну ініціативу відреагував вкрай спокійно.
- Але в самій країні-агресорці продовжують залякувати обидві держави за рішення стати членами НАТО. Ба більше, міністр закордонних справ Сергій Рябков підкреслив, що Росія не змириться зі вступом Швеції та Фінляндії в Альянс.
- Натомість прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін наголосила на важливості вступу країни до НАТО. Вона підкреслила, що буквально не вірить, що мирне співіснування з Росією можливе.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен також висловився про вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу. Він підкреслив, що практично усі члени НАТО одноголосно підтримують рішення обох держав.
Варте уваги – шалені втрати ворога станом на 16 травня: дивіться відео