Таку думку висловив колишній заступник міністра оборони Польщі Ромуальд Шереметьєв. Він вважає, що саме так вступ Фінляндії та Швеції у НАТО може змінити ситуацію в Європі.

До теми Болючі для Росії рішення союзників показують, що вона не править світом, – Дуда

Безпека всього східного флангу значно посилиться, тому що і у фінів, і у шведів є пристойні армії. Більш того, в такій системі Балтійське море стане морем НАТО. Однак буде дуже суттєва проблема так званого Калінінграда,
– вважає Шереметьєв.

Він також заявив, що треба "попросити Калінінград перестати називати себе ім'ям злочинця Калініна". Шереметьєв підкреслив, що саме цей радянський діяч відповідальний за розстріли польських військовополонених у Катині.

Демілітаризація Калінінграду

Шереметьєв наполягає, що російське місто треба демілітаризувати.

"Не може бути, щоб НАТО сиділо на пороховій бочці", – зауважив він.

Водночас Шереметьєв вважає, що у відповідь на розширення НАТО Москва може відповісти "виттям". При цьому, на його думку, не варто відкидати погрози ядерною зброєю. Адже росіяни нічим іншим лякати не можуть.

Вступ Фінляндії та Швеції у НАТО

  • Фінляндія та Швеція, які мають кордони з Росією, після її повномасштабного нападу на Україну заявили про намір вступити у НАТО. Обидві держави офіційно вже прийняли рішення. Була інформація, що заявки вони можуть подати до вівторка, 16 травня. Альянс заявив, що підтримує вступ двох держав і навіть скоротить максимально цю процедуру для них. А Велика Британія надала гарантії безпеки до вступу.
  • Путін, який так боявся розширення НАТО на схід, вже про це знає. Президент Фінляндії Саулі Нііністьо у телефонному дзвінку поінформував про це кремлівського диктатора особисто. За його словами, той був спокійним, коли почув, що тепер НАТО буде ще ближче, ніж він міг собі це уявити.
  • Також генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Північноатлантичний альянс наростить військову присутність у регіоні Балтійського моря. Це станеться ще до вступу Фінляндії та Швеції в НАТО.

Що думає генерал НАТО про війну Росії з Україною: дивіться відео