Фактор наступальних дій: чому вдалося дотиснути Німеччину щодо танків

27 січня 2023, 15:06
Читать новость на русском

Німецьке керівництво нарешті ухвалило рішення про передачу танків Leopard 2 через бажання колективного Заходу та США. Американці не хочуть затягувати війну.

Про це в ефірі 24 Каналу заявив голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко. На його думку, німецьке керівництво було змушене прийняти позицію постачання Leopard 2 до України не через моральні фактори чи ідеали.

До теми Уряд Британії пропонує збудувати завод з виробництва зброї для України у Польщі

"Це зв’язок зі США, вимушена позиція Німеччини на високому рівні приймати для себе позицію Штатів, як варту уваги. Німецьке керівництво зробило те, чого від країни прагнув Захід", – вважає Божко.

Внутрішній спротив є незначним

Голова центру політичних студій "Доктрина" переконаний, в Німеччині існує внутрішній протест проти постачання танків, але він дуже нішевий. Зовнішня політика і рішення пов’язані з безпекою і обороною ніколи не є ключовими визначними драйверами внутрішньої політики більшості країн Заходу.

Німців передусім хвилює те, що відбувається в Німеччині. А ці постачання певним чином лякають і мобілізують тільки проросійські кола і алармістів, особливо тих, хто вихований в дуже пацифістському,
– повідомив Божко.

За його словами, які б не були вуличні тенденції, зовнішня оборонна політика Німеччини дуже залежить від США, колективного Заходу, НАТО. Тому ніякими низовими ініціативами її докорінно змінити буде неможливо.

Що змусило Німеччину надати танки: дивитися відео

США не пускають ситуацію на самоплив

Те, що Німеччину вдалося дотиснути тільки зараз, на думку голови центру політичних студій "Доктрина", є продуктом дискусії зі США і певного оперативного задуму всієї війни, тому що Штати не хочуть пускати ситуацію в Україні на самоплив.

"Якщо вони з початку війни вже взялися нам допомагати, вклалися в це і серйозними ресурсами, і консультативною допомогою, і зброєю, то вони хочуть, щоб справа була доведена до кінця", – вважає Ярослав Божко.

На його думку, справа може бути доведена до кінця в разі успішних наступальних дій України. Фактор успішних наступальних дій завжди залежить від кількості та якості наступальної бронетехніки.

Заходу і Україні було б вигідно політично та економічно аби ми вирішили для себе питання цієї війни вже цього року. США усвідомлюють, що перетворювати цей конфлікт на затягнутий – це давати Росії важелі для того, щоб відігратися,
– впевнений голова центру політичних студій "Доктрина".

Ярослав Божко вважає, що є можливість швидко закрити це питання і його намагаються швидко вирішити в тому числі через діалог з союзниками США по НАТО.

Постачання Україні зброї: важливі новини

  • Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес заявила, що Мадрид може надати Україні 53 танки Leopard 2 A4. Однак, як зауважила міністерка, не всі з них справні. 
  • Після оголошення про надання Україні значної військової допомоги до Києва приїхали аудитори з США разом із консультантами Світового банку та Deloitte. Вони контролюватимуть використання американської військової допомоги.
  • Глава польського уряду Матеуш Моравецький заявив, що Польща готова надати Україні 60 своїх танків PT-91, а також 14 танків Leopard 2.