Може тепер ООН побачить факт геноциду, – що змінить ордер на арешт Путіна
17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт Владіміра Путіна. Його підозрюють у скоєнні воєнного злочину. Зокрема, у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до Росії.
Політолог Ігор Рейтерович розповів 24 Каналу, що цей прецедент може пришвидшити процес постачання зброї Україні від західних країн, адже тепер ми воюємо проти юридично визнаного військового злочинця і автора геноциду українців.
Дивіться також Наслідки для Кремля будуть катастрофічними, – Данілов про рішення МКС щодо арешту Путіна
"Не виявили ознак геноциду"
Політолог висловив сподівання, що це рішення суду вплине на результати розслідування спеціальної комісії ООН, представники якої заявили, що поки "не виявили жодних ознак геноциду в Україні".
"Депортація дітей, яка визнана на міжнародному рівні злочином, це якраз і є ознака геноциду. Адже дітей вивозять з окупованих територій тисячами. Можливо після цього безпрецедентного рішення ця міжнародна комісія почне краще дивитись на факти і трактувати їх так, як була повинна робити з самого початку", – наголосив Рейтерович.
Деякі аргументи зникнуть
На його думку, рішення суду в Гаазі також пришвидшить постачання зброї в Україну від західних країн.
Хоча є один нюанс. Ті країни, які й так були на нашому боці, вони зараз максимально роблять все від них залежне, щоб цю зброю нам поставити. Тому це може вплинути на країни, які надавали підтримку Україні дуже повільно – ніби допомагаємо, але робимо це мляво,
– зазначив політолог.
Він підкреслив, що тепер деякі аргументи, які наводили ці країни раніше, можуть зникнути.
Результат цього рішення ми побачимо буквально за 2 тижні, адже воно додатково вплине на громадську думку у багатьох європейських країнах,
– зауважив він.
За його словами, за 2 тижні можна буде зробити зріз громадської думки в країнах, керівництво яких посідало позицію – "дамо 2 чи 4 танки Україні, тому що суспільство підтримує допомогу Україні у співвідношенні 50/50% чи 60/40%".
"І більшість громадян цих країн після того, як буде розголос у ЗМІ (уявляю які завтра будуть обкладинки видань – з Путіним за ґратами), почнуть думати по іншому", – впевнений він.
Політолог про рішення суду в Гаазі про арешт Путіна: дивіться відео
Суспільство вимагає
Співрозмовник, вважає, що це проявиться у результатах опитувань. Уряди цих країн подивляться на ці результати і вирішать пришвидшитися з постачанням зброї до України.
Тому що їхнє суспільство цього вимагає. І саме так працює демократія,
– пояснив він.
Ігор Рейтерович зазначив, що це рішення можна назвати "безпрецедентно прецедентним".
"Безпрецедентним", тому що такого ще не було. А "прецедентним", тому що це рішення підштовхне багато інших речей, які дотичні до нього, і вони швидше будуть розвиватись", – наголосив він.
Що відомо про арешт Владіміра Путіна
- Міжнародний кримінальний суд в Гаазі 17 березня видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна через ситуацію в Україні.
- Крім Путіна, палата досудового провадження II видала ордери на арешт Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента Росії у справах дитини.
- Путіна та Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину. Зокрема, у незаконній депортації та переміщенні дітей із окупованих територій України до Росії.
- У суді наголосили, є достатньо підстав вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації. Це завдало шкоди українським дітям.
- В Офісі генпрокурора прокоментували ордер на арешт Путіна. Генпрокурор Андрій Костін зауважив, що відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконного примусового переміщення українських дітей. Це означає, що за межами Росії кремлівського диктатора повинні заарештувати та передати до суду.