У Повітряних силах розповіли, чому тривога через МіГ-31К тривала всього 16 хвилин
Зранку 28 грудня оголошували повітряну тривогу через зліт носія "Кинджалів". Вона тривала всього 16 хвилин, що є нетиповим для тривог через МіГ-31К.
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат в етері телемарафону розповів, тому, що тривога тривала менше, ніж 20 хвилин, є пояснення. За його словами, причин може бути декілька.
Дивіться також Росіяни "погубили" телефони на Херсонщині: там знайшли фото майже всієї роти
Як визначають, чи становить зліт загрозу
Ігнат сказав, що МіГ-31К міг злетіти, облетіти по колу та сісти. Це теж мже бути тренувальним польотом для відпрацювання зльоту та посадки. Водночас він наголосив, що кожен тренувальний політ може стати не тренувальним.
Можливо, МіГ просто здійснює переліт на інший аеродром та змінює місце базування. Можуть бути й такі короткі тривоги, бо загрозу він не становить,
– зазначив речник.
За його словами, Повітряні сили отримують інформацію про це з кількох джерел. Зокрема, працюють українські розвідники, які намагаються отримати якомога більше інформації про те, чи становить зліт небезпеку та наскільки вона є серйозною.
Також інформацію отримують від західних партнерів, які намагаються оперативно інформувати про такі загрози як зліт МіГ, зліт стратегічної авіації та вихід в море кораблів.
Росія накопичує ракети
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів у ефірі телемарафону, що цієї зими, коли почався опалювальний сезон, масованих атак по Україні не було. Натомість ворог атакував більше "Шахедами".
- Такі атаки цієї зими стали типовими у плані застосування порівняно невеликої кількості "Шахедів", керованих авіаційних ракет Х-59 та іншого озброєння. Окрім того, цієї зими ворог атакує керованими авіабомбами. Водночас, за його словами, кількість високоточних ракет ворога вже може наближатися до тисячі.
- Юрій Ігнат запевнив, що Україна має готуватись до будь-яких провокацій. За його словами, Повітряні сили ЗСУ працюють 24 години 7 днів на тиждень.