Комісія не зацікавлена у швидкому розслідуванні, – Бутусов про справу "вагнерівців"

9 липня 2021, 06:40
Читать новость на русском

Тимчасова слідча комісія щодо "вагнерівців" говорила про різних осіб, яких хоче заслухати для розслідування. Однак Юрій Бутусов дивується, чому у списку немає його.

Редактор видання "Цензор.НЕТ" пояснив, що з моменту своєї публікації про "зрив операції вагнерівців" встиг вже навіть дати свідчення у Державному бюро розслідувань. Ба більше, голова ТСК неодноразово наголошувала, що його викличуть свідчити першим.

До теми Справа "вагнерівців": ТСК хоче офіційно заслухати СБУ та Порошенка

Однак коли дійшло до свідчень – про Бутусова нібито забули.

Це виглядає дуже політизовано. Потрібно було б допитувати свідків,
– запевнив він.

"Однак ми бачимо, що комісія, яку створили "Слуга народу" разом з ОПЗЖ – проросійською партією – зовсім не зацікавлена у швидкому розслідуванні", – додав Бутусов.

На наступне засідання, яке відбудеться 16 липня у закритому режимі, планують заслухати п'ятого президента Петра Порошенка. Все через те, що він перший заявив, що санкціонував проведення спецоперації ще у 2018 році.

ТСК згадує прізвища з 2018 року

Також на засіданні ТСК 6 липня згадували прізвища тодішніх посадовців:

  • Павла Клімкіна;
  • Арсена Авакова;
  • Олександра Турчинова і ще приблизно 20 людей.

Нардеп від "Голосу" Роман Костенко вважає це також політизацією. "Всі ті, хто був на якихось посадах у 2018 році. Однак зрив операції був у 2020 році. Я запропонував безпосередньо допомогу, щоб прийшла дати свідчення людина, яка була учасником спецоперації", – пояснив він.

Я не кажу ж, що була зрада в Офісі Президента, я кажу, що операція була зірвана. Тепер треба розслідувати, чому,
– зауважив Костенко.

Утім, комісія не дослухалась.  Власне, до такої думки схилилися і політологи.

"Це окозамилювання і заговорення теми. Створюється ТСК, потім вводяться люди, виводяться люди", – зазначив політолог Олег Саакян.

Справа "вагнерівців": коротко

  • У Білорусі 29 липня 2020 року затримали 33 особи, ідентифіковані як бойовики "Вагнера". Це найманці, які співпрацювали з бойовиками на українських тимчасово окупованих територіях.
  • Україна дала запит на екстрадицію 28 осіб. Однак Білорусь віддала бойовиків Росії.
  • Одразу після гучного міжнародного скандалу спалахнув внутрішній. З'ясувалось, що для затримання "вагнерівців" українські спецслужби понад рік готували масштабну операцію, яку на останньому етапі зірвали.
  • Кілька джерел вказували на те, що злили інформацію безпосередньо з Банкової. Офіс Президента систематично заперечує це.