У Путіна прокоментували повернення до ПАРЄ і нагадали про Крим
У Кремлі зраділи прийняттю проросійської резолюції ПАРЄ, яка дозволяє їхній делегації повернутися. Там заявили, що Парламенська асамблея без них "працювати не може" та озвучили готовність "роз’яснювати ситуацію" з окупованим Кримом.
Парламентська асамблея Ради Європи "не може повноцінно працювати" без російської делегації, у цьому переконаний прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, пише ТАСС.
Заява президента: Зеленський прокоментував рішення ПАРЄ про повернення Росії
Тому рішення ПАРЄ, яке представники більшості країн-членів прийняли під російським тиском, він називає "перемогою здорового глузду".
Що стосується повернення нашої делегації в ПАРЄ, ухвалення відповідної резолюції та спрямування наших парламентарів, – це дуже позитивне явище, можна ставитися лише позитивно,
– сказав Пєсков.
Водночас прес-секретар Путіна стверджує, що у Кремлі "сповнені терпіння та рішучості" щодо окупованого українського Криму.
"Навряд чи можна говорити про те, що це є зміною домінуючого погляду. Але в даному випадку ми сповнені терпіння й рішучості послідовно роз'яснювати ситуацію з Кримом, домагаючись того моменту, коли позиція наших візаві зміниться", – заявив він.
Пєсков також вважає, що у європейських представників "з'являються різні погляди щодо цього". Представник Путіна заявив, що "пов’язані з Кримом питання не підлягають обговоренню з жодною з країн".
Резолюцію про зміну санкційного механізму та повернення до роботи у ПАРЄ
Хто голосував за повернення Росії?
Резолюцію підтримали повністю або більшістю:
- Франція (за – усі 16 делегатів);
- Іспанія (5 за);
- Італія (12 за, 1 утримався);
- Норвегія (5 за);
- Австрія (5 за);
- Словаччина (3 за, 1 проти);
- Португалія (3 за, 1 проти);
- Сербія (5 за);
- Туреччина (10 за);
- Азербайжан (6 за).
Частково резолюцію про повернення РФ до ПАРЄ підтримали:
- Швейцарія (4 за, 1 проти);
- Німеччина (11 за, 2 проти);
- Молдова (2 за, 1 проти);
- Чехія (2 за, 1 проти, 1 утримався);
- Вірменія (3 за, 1 проти);
- Нідерланди (5 за, 2 проти).
Повним складом "проти" голосували:
- Україна (10 проти);
- Грузія (5 проти).
Переважна більшість делегатів віддали свої голоси проти резолюції від:
- Польщі (9 проти, 1 за);
- Литви (4 проти);
- Латвії (3 проти);
- Естонії (3 проти);
- Великобританії (8 проти, 2 за, 3 утрималися);
- Швеції (4 проти, 1 за).
Часу не гають: Росія вже погрожує ПАРЄ і ставить ультиматуми
Що робитиме Україна?Українська делегація у ПАРЄ звернулась до Верховної Ради України із закликом терміново розглянути питання зупинення участі України в роботі Асамблеї. Окрім того, звернулась вона також і до президента і МЗС, аби визначити подальшу участь України в органах Ради Європи.
Українська делегація разом із представниками інших країн оскаржила повноваження Росії та заблокувала автоматичне призначення Леоніда Слуцького на посаду віце-прем’єра Асамблеї. На цих слуханнях у справі повноважень Росії українці будуть присутні – вони відбудуться 27 червня. До цього у залу засідань делегація України не повернеться.