Спершу собака, потім сам: як харків'яни рятувалися з розбитого Росією будинку – емоційні кадри
Удень 15 вересня росіяни поцілили авіабомбою в житловий будинок у Харкові. Надзвичайні служби зробили все можливе, аби врятувати не лише людей, але і їхніх домашніх улюбленців.
Деяким людям вдалося врятуватися самостійно, однак тим, хто опинився в самому епіцентрі влучання, допомогли рятувальники. Детальніше про відважну роботу надзвичайних служб та волонтерів після російського удару розповіла кореспондентка 24 Каналу Анна Черненко.
До теми Жертва, десятки постраждалих, серед яких – малюки: що відомо про удар по 12-поверхівці в Харкові
Неймовірна робота рятувальників
У понеділок, 15 вересня, по будинку в Харкові росіяни вдарили авіабомбою. На кількох поверхах була величезна пожежа.
Рятувальники та волонтери провели неймовірну роботу. Уже в перші хвилини після влучання усі надзвичайні служби працювали на місцях. Одній жінці рятувальники допомагали знайти документи та забрати кота з квартири. Крім того, сколихнула Україну історія про чоловіка, який відмовлявся рятуватися з квартири, поки не врятують його собаку Зару. Він передав собаку на мотузки першою, аби насамперед витягнули її, а вже потім – і його самого.
Порятунок місцевого та його домашнього улюбленця / Скриншоти з відео
Спільно з правоохоронцями, медиками та волонтерами рятувальники проводили заходи евакуації. Одночасно відбувалося гасіння пожежі, її площа складала 600 квадратних метрів, горіли квартири. Наші рятувальники провели неймовірну роботу: за допомогою мотузок було врятовано мешканця квартири 12 поверху, а також його домашнього улюбленця – песика,
– розповів Євген Василенко, речник управління ДСНС Харківщини.
Собака після порятунку / Анна Черненко для 24 Каналу
"Було велике задимлення, вогонь, але ми якось спрацювали – така наша робота… Кинули мотузку і підняли наверх (чоловіка з собакою – 24 Канал), тут нічого космічного немає", – поділились деталями порятунку Михайло та Володимир, верхолази ДСНС.
На місці влучання було також багато волонтерів, які роздавали гарячі обіди. З людьми працювали психологи.
Дивіться також Ми очікуємо на вашу рішучість, – Зеленський звернувся до союзників на тлі обстрілу Харкова
Допомога постраждалим
Варто відзначити, що будинок, у який поцілили росіяни, на початку повномасштабного вторгнення вже був під ударами. За повідомленнями міської влади два під'їзди вважають зруйнованими.
Прийшла поліція, розпитує, що трапилось. Кажу, що документи та кішка у квартирі, на момент влучання мене там не було. Вони запитали, чи я готова піднятись, і я відповіла "так". Одягнули на мене бронежилет і шолом та побігли на 10-й поверх. Перерили усе, щоб знайти кішку… Ми просто почали втікати, бо, як зламували двері, повалив страшний дим,
– розповіла Світлана, мешканка будинку.
Тим, кому не було де ночувати, запропонували соціальне житло – так звані пункти незламності. Якщо потрібно, уже сьогодні, 16 вересня, людей розселятимуть у гуртожитки.
Додамо, що станом на 8 ранку відомо про 43 поранених унаслідок російської атаки, серед них – 4 дітей. Попередньо загиблою вважають 94-річну жінку, яку після обстрілу розшукувала донька. Окрім безпосереднього влучання у 12-поверховий будинок пошкоджено 22 багатоквартирні будинки та 20 автівок.