Росіянам доведеться відходити: чого чекати після дозволу бити по Росії

1 червня 2024, 13:15
Читать новость на русском

Ще недавно низка держав відмовлялася дозволяти використовувати будь-яку зброю, яку вони постачають Україні, для завдання ударів по Росії. Проте вже десяток країн скасували обмеження на використання свого озброєння по російській території.

Таке рішення дозволить Україні виконати певні завдання та змусить російських окупантів відійти з прикордоння. Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко у розмові з 24 Каналом поділився, як наша держава може використати дозвіл бити по Росії.

Дивіться також Байден міг таємно дозволити Україні бити по Росії американською зброєю, але є нюанс, – Politico

Чого чекати після дозволу бити по Росії

Днями президент США Джо Байден скасував обмеження на використання Україною американської зброї для ураження цілей на території Росії. Водночас мовиться не лише про території, розташовані поблизу Харківської області, а й Сумщини.

Дозвіл поки обмежений з метою моніторингу реакції Росії – чи не буде ескалації.

На думку Мусієнка, потрібно продемонструвати, як Україна злагоджено діє з партнерами й дотримується компромісних рішень та не виходить за дозволені межі.

Далі будь-які обмеження скасують, з'явиться більше видів зброї, а також територій та потенційних цілей, по яких можна завдати ударів.

Навіть 50 кілометрова зона від Харківщини у бік Бєлгорода вирішить певні завдання. До прикладу, Сили оборони зможуть відтіснити російські війська з Грайворона, розташованого за 10 – 15 кілометрів від кордону з Україною.

Мусієнко пояснив, що наша держава може використати дозвіл на використання західної зброї по російській території наступним чином:

  • не давати противнику відносно вільно почуватися, формувати угруповання та звозити їх з Ленінградської області та інших регіонів;
  • бити по артилерії, яка обстрілює Харківщину та Сумщину;
  • завдавати ударів по пускових установках С-300;
  • відтіснити росіян, аби вони не змогли перейти кордон, як було з початком наступу на Харківську область 10 травня.

Тоді вони перебігали, пішки заходили. Зараз так вже не вдасться. Наші сили там доволі інтенсифікують, активізуються. Тому росіянам доведеться трохи відійти. Це точно. Щоб їх не було в цій прикордонній смузі. Щоб вони тут не гуртувалися, не доукомплектувалися та не готувалися до вторгнення. Їх потрібно звідти відкидати. Це нам допоможе,
– наголосив Олександр Мусієнко.

Які держави надали дозвіл

  • 2 травня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Україна має право використовувати британську зброю для ударів по території Росії. У відповідь Росія пригрозила ударами по військових об'єктах Великої Британії.
  • 26 травня міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що Україна може використовувати зброю, яку надає Стокгольм, аби бити по цілях на території Росії.
  • Пізніше президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Україна має право на удари по військових об’єктах на території Росії.
  • Згодом заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик заявив, що його країна підтримує право України використовувати західну зброю для ударів по цілях на території Росії.
  • Також дозвіл на використання своєї зброї за межами України надали Латвія, Литва, Нідерланди, Естонія, Чехія та Фінляндія.
  • 27 травня стало відомо, що Парламентська асамблея Північноатлантичного альянсу закликала уряди всіх держав-членів НАТО дозволити Україні бити західною зброєю по території Росії.