Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик вважає, що Україна повинна мати право використовувати західну зброю для ударів по території Росії. Відповідну заяву він зробив у Брюсселі.

Дивіться також Зеленський наступного тижня відвідає Францію, – ЗМІ

Не повинно бути обмежень

Цезарій Томчик заявив, що Україна повинна мати право використовувати західну зброю для ураження цілей на території Росії.

Він підкреслив, що не повинно бути жодних обмежень щодо використання військової техніки, яку отримує Україна. Водночас він розуміє, що подібну позицію займає не так багато країн.

За його словами, ситуація виглядає так, ніби Росія сьогодні робить те, що хоче, а Україна якимось чином обмежується деякими країнами, і це має припинитися.

Польська позиція чітка – Україна повинна мати можливість воювати з тим обладнанням, яке вона отримує, Польща не має жодних заперечень у цьому питанні. Крім цього, ми також просимо на подібних зустрічах, щоб цих обмежень не було,
– зазначив заступник глави Міноборони Польщі.

Скільки країн ЄС готові дозволити бити по Росії

  • Думка різних країн щодо ударів по Росії західною зброєю змінюється. Але дехто досі думає, чи надати Україні такий дозвіл. Держави-члени Євросоюзу мають самостійно вирішувати щодо скасування обмежень на використання західної зброї для ударів по території Росії. Верховний представник ЄС з питань безпеки Жозеп Боррель вважає, що це не порушує міжнародне право.
  • Він зазначив, що деякі держави-члени ЄС, які були проти цього, вже змінили свою думку. Втім, ніхто не зможе змусити країну-члена зняти це обмеження, оскільки це має бути національним рішенням.
  • Головний дипломат відмовився називати реальну цифру країн, які дозволили завдавати ударів по Росії.