Важливо мати таких партнерів, – Кравчук про співпрацю України з Польщею і країнами Балтії

1 вересня 2021, 18:13
Читать новость на русском

Експрезидентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що через повільне впровадження реформ, Україна може стати членом НАТО лише за 20 років. Втім вона підтвердила, що в Євросоюзі та Північноатлантичному альянсі Україну бачать як учасницю.

Про це в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповіла заступниця фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук. Вона акцентувала, що Україна повинна вибудовувати додаткові менші союзи з Польщею та країнами Балтії.

Актуально Нам цікаве повноцінне членство, – інтерв'ю Кравчук про НАТО й зустріч Зеленського з Байденом

"Попри історичні суперечки в минулому, дуже важливо мати таких партнерів, бо в в цьому євроінтеграційному процесі я бачу певний конфлікт, суперечку між "старою" і "новою" Європою", – пояснила Кравчук.

Партнери у Європі

За словами депутатки, якщо Україна утворить союзи з поляками та балтійцями, всі сторони набудуть більшої сили. Зокрема в Парламентській асамблеї Ради Європи.

"Стара" Європа – Франція, Німеччина – хоче тримати контроль першою
– підкреслила Кравчук.

Народна обраниця пояснила, що коли Україне зайде в ЄС, ймовірно, в неї інвестуватимуть кошти, як свого часу в Польщу. У такий спосіб виникне певний "баланс" між Західною, Східною та Центральною Європою.

"Якщо говорити про корупцію і дивитись на ті країни, які вступали в НАТО і в ЄС у 2000-х роках, то та сама Болгарія визнає, що в неї доволі високий рівень корупції", – додала Кравчук.

Інтерв'ю з Євгенією Кравчук: дивіться відео

Вступ України в НАТО: останні новини

  • У НАТО відповіли, чи може Україна вступити в Альянс під час ведення війни. Глава представництва організації Александр Вінніков зазначив, що країна має усі шанси.
  • Експосол України в США Валерій Чалий заявив, що не потрібно шантажувати інші країни щодо вступу в НАТО. Варто збирати вагомі аргументи, як-от закриття східного флангу Європи від Росії.
  • Наприкінці серпня 2021 року в НАТО підтвердили рішення Бухарестського саміту. Заступник генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Мірче Джоане повідомив, що рішення стосується вступу України й Грузії в організацію.