Про це у програмі "Перші особи" з Оленою Трибушною сказав експосол України в США Валерій Чалий. Він зазначив, що заяви про "розворот України до Китаю" є неправильною стратегією.

До теми Наступний етап, який має пройти Україна, – отримання ПДЧ, – Офіс Президента

"Не треба шантажувати США і говорити, мовляв, чому ми не в НАТО", – наголосив Чалий.

Війна на Донбасі

Головним аргументом у розмовах зі США є те, що Україна відмовилася від ядерного озброєння. Втім цей аргумент застарілий і на нього менше звертають увагу.

Однак сьогодні ми платимо величезну ціну – життя наших воїнів,
– акцентував Чалий.

Україна закриває від Росії східний фланг, хоч поки і не є членом Альянсу. Наголошувати потрібно на цьому і наводити чітку статистику.

План дій щодо членства в НАТО

За словами експосла, статусу країни, яка прагне в НАТО, недостатньо, потрібне наповнення. Мовиться про глибоку оборонну угоду замість 3 наявних та тієї, яку готує Офіс Президента.

"Зафіксувати все, що є зараз – недостатньо, щоб підсилити Україну у майбутньому, тому про статуси треба говорити", – зазначив Чалий.

Те, що вступ до НАТО є стратегією України, прописано в Конституції. Втім варто переходити до чітких дій, особливо після атаки Володимира Путіна. Учасники Альянсу після початку війни на Донбасі почали побоюватися, оскільки не знають, як ситуація розвиватиметься.

Цікаво Байден хоче провести віртуальний саміт за демократію

"Хтось сміливіший із країн НАТО, хтось пропонує поспішати, тому, коли можна просунути свою лінію, це треба робити", – резюмував Чалий.