Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква заявив, що Україна тривалий час йшла до поглиблення відносин з НАТО. Як він зауважив, отримання ПДЧ є тим етапом, який держава вже готова пройти. 

Читайте також Членство України у НАТО є історично неминучим, – Кулеба

Які кроки зробила Україна

Заступник керівника ОПУ заявив, що Україна має інтенсивну взаємодію з НАТО та чітко окреслює наступні етапи й цілі, яких має досягати, щоб стати членом Альянсу. Зокрема, у 2020 році держава отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями.

Також Україна вже обмінялася з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом пропозиціями щодо того, як використовувати цей статус, й отримала відповідь від нього та інших держав-членів Альянсу. 

Наступний наш етап, який має пройти Україна, – це отримання ПДЧ,
– наголосив заступник керівника ОПУ.

За словами Жовкви, і США, і країни-члени НАТО та Євросоюзу чітко розуміють, що Україна є ключовою країною для стабільності всієї Європи. Однак держава не має належних гарантій безпеки.

До теми Стратегічний курс України – членство в ЄС і НАТО, – Зеленський

Через це Володимир Зеленський почав обговорювати з державами, які є партнерами НАТО, шляхи отримання таких гарантій. 

Коли Україна може отримати ПДЧ

Колишній заступник генсека НАТО Александер Вершбоу спрогнозував, коли Україна, ймовірно, отримає План дій щодо членства в Альянсі. На його думку, це може відбутися протягом президентського терміну Джозефа Байдена.

Коли Україна досягне верховенства закону, то стане сильнішою. Я впевнений, що такі рішення будуть ухвалені, якщо не протягом 2021 року, то впродовж цього президентського терміну,
– наголосив Вершбоу. 

Він зазначив, що Байден зробив пріоритетом відновлення важливості НАТО. Ексзаступник генсека Альянсу також наголосив на готовності президента США захищати міжнародні принципи, встановлені після Другої світової війни.

Читайте також У НАТО відповіли, коли вирішать, чи запрошувати Україну на найближчий саміт

Вступ України до НАТО: що відомо

  • Українська держава у 2008 році подала заявку про вступ до Північноатлантичного альянсу. Однак тоді це прагнення зафіксували лише як майбутню мету.
  • Україна у 2020 році набула статусу партнера НАТО з розширеними можливостями та отримала низку переваг. 
  • Володимир Зеленський 11 травня підписав указ про "Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2021 рік".  
  • Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив, що США повністю підтримують те, що Україна має отримати План дій щодо членства в НАТО.
  • Варто зауважити, що у червні в Брюсселі відбудеться саміт НАТО. Наразі Україна намагається отримати запрошення на участь.