Війна у Нагірному Карабасі: як світова спільнота відреагувала на загострення конфлікту
Між Вірменією та Азербайджаном загострився десятилітній конфлікт. На кордоні між країнами поновилися бойові дії. Світова спільнота закликала зупинити кровопролиття та повернутися до мирного врегулювання ситуації.
Реакція світової спільноти
Як реагують на загострення вірмено-азербайджанського конфлікту – читайте у матеріалі 24 каналу.
Важливо Війна у Нагірному Карабасі: останні новини
МЗС України
У МЗС України висловили співчуття рідним загиблих внаслідок загострення конфлікту в Нагірному Карабасі. У відомстві закликали Вірменію та Азербайджан повернутися до мирного діалогу.
МЗС України глибоко занепокоєне загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Уважно вивчаємо обставини, що призвели до цього,
– мовиться у повідомленні.
Реакція Туреччини – союзника Азербайджану
Речник МЗС Туреччини Хамі Аксой звинуватив Вірменію в ескалації конфлікту проти Азербайджану. Він заявив, що Вірменія порушувала міжнародне право й вдавалася до нападів, які призвели до жертв серед цивільних.
"Звичайно, Азербайджан скористається своїм законним правом на захист власного народу і територіальної цілісності. Туреччина висловлює повну підтримку Азербайджану в цьому процесі", – заявив Аксой.
Водночас президент Туреччини Реджеп Ердоган провів термінову телефонну розмову з азербайджанським лідером Ільхамом Алієвим. Він пообіцяв задіяти всі можливості для підтримки Азербайджану, пише Anadolu.
Останні провокації вірменської сторони щодо Азербайджану продемонстрували, що саме Вірменія залишається головною загрозою для миру і стабільності в регіоні,
– заявив Ердоган.
Крім того, він закликав громадян Вірменії "не дозволити владі вести державу до катастрофи". Мовляв, вірменська влада намагається використовувати громадян "як маріонеток".
Реакція Росії – союзника Вірменії
Через загострення між Азербайджаном і Вірменією глава російського МЗС Сергій Лавров взявся обдзвонювати закордонних колег з Азербайджану, Вірменії і Туреччини. Про це мовиться на сайті МЗС Росії.
З цікавого – у розмові з очільником МЗС Вірменії Зограбом Мнацаканяном не мовилося про підтримку Росії. Щонайменше, про це немає згадок в офіційних повідомленнях. Натомість Лавров закликав до деескалації конфлікту.
Про це він говорив і з главою МЗС Азербайджану Джейхуном Байрамовим. Необхідність "охолодження" конфлікту стала й головною темою під час розмови з очільником турецького МЗС Мевлютом Чавушоглу.
Цікава думка Загострення війни між Вірменією та Азербайджаном: що має зрозуміти Україна?
НАТО
Спеціальний представник генерального секретаря НАТО по Кавказу Джеймс Аппатурай закликав сторони нагірно-карабахського конфлікту відновити переговори про врегулювання.
У НАТО глибоко стурбовані повідомленнями про широкомасштабні бойові дії на лінії зіткнення у зоні нагірно-карабахського конфлікту. Сторонам слід негайно припинити бойові дії, які вже призвели до жертв серед цивільного населення,
– мовиться у заяві.
Європейська рада
Голова Європейської ради Шарль Мішель закликав країни повернутися до переговорів. Він наголосив, що військові дії повинні бути припинені в терміновому порядку, аби запобігти подальшу ескалацію. На думку Європейської ради негайне повернення до переговорів без попередніх умов – це єдиний шлях вперед.
Папа Римський
Папа Римський Франциск акцентував увагу на важливості відмовитися від силових засобів врегулювання будь-яких розбіжностей у ситуації в Нагірному Карабасі.
Надходять тривожні новини з Кавказу. Молюся за мир у цьому регіоні й звертаюся до сторін конфлікту зробити конкретні кроки у напрямку до братерства і розв'язання всіх проблем без використання сили,
– сказав Франциск.
Актуально Війна у Нагірному Карабасі: Вірменія оголосила воєнний стан і загальну мобілізацію
Євросоюз
Високий представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Жозеп Боррель заявив, що ЄС закликає сторони конфлікту в Нагірному Карабасі до деескалації. ЄС також заявляє про необхідність суворого дотримання режиму припинення вогню.
Євросоюз закликає до негайного припинення бойових дій, деескалації та суворого дотримання режиму припинення вогню. Потрібне негайне повернення до переговорів без попередніх умов, щодо врегулювання конфлікту під егідою співголів Мінської групи ОБСЄ,
– підкреслив він.
ООН
Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав Вірменію й Азербайджан негайно припинити бойові дії й повернутися до мирних переговорів, пише Інтерфакс-Україна.
Речник генсекретаря Стефан Дюжаррік запевнив, що Гутерреш "вкрай стурбований відновленням бойових дій уздовж лінії зіткнення в зоні нагірно-карабаського конфлікту".
Найближчим часом він має намір зв'язатися з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном та обговорити з ними ситуацію.
США
США закликали Вірменію та Азербайджан негайно припинити вогонь у Нагірному Карабасі, пише CNN.
Вашингтон попросив сторони повернутися до переговорів у рамках групи ОБСЄ, а також наголосив, що участь третіх країн у конфлікті тільки посилить напругу. Про це мовиться у заяві Державного департаменту США.
Війна у Нагірному Карабасі: головне
- Вранці 27 вересня на кордоні Вірменії та Азербайджану поновилися бойові дії. За словами прем'єр-міністра Вірменії Ніколо Пашиняна, ініціатором є Азербайджан.
- У Міноборони Азербайджану в початку обстрілів по всій лінії фронту звинуватили Вірменію. Також там повідомили про вбитих і поранених серед цивільного населення.
- Натомість у Міноборони Вірменії заявили про те, що були збиті два вертольоти й три БПЛА Азербайджану. Вірменія звинуватила Азербайджан в ракетний обстріл і використанні дронів. Азербайджан спростовує цю інформацію.
- У невизнаній республіці Нагірний Карабах ввели військове положення. Крім того, оголошена загальна мобілізація осіб старше 18.
Азербайджан і Вірменія поновили бойові дії: дивіться відео