Цзіньпін бачить кінець війни в Україні шляхом переговорів, – Bloomberg про його інтерес у цьому
Джерело:
BloombergУ Китаї продовжують шукати способів схилити Україну до переговорів з Росією. На думку глави держави, це єдиний спосіб припинити війну, яку розв'язала країна-агресорка.
Відповідну думку він озвучив під час переговорів з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Сі Цзіньпін закликав посприяти завершенню війни в Україні. Але не шляхом додаткового тиску на Росію, а схилення України до переговорного процесу.
Читайте також Припинення вогню виправдало б усі злочини Росії, – Штайнмаєр назвав заклики безрозсудними
Китай буцімто не хоче ескалації
Вирішення кризи в Україні політичними засобами відповідає інтересам Європи та спільним інтересам усіх країн Євразії,
– наголосив він.
Також глава держави зауважив, що "необхідно уникнути ескалації та розширення кризи". Під час розмови з Цзіньпінем Мішель зазначив, що ЄС розраховує на Китай. Зокрема на те, що він "внесе свій внесок у припинення жорстокого руйнування та окупації Росії". Лідери також дійшли згоди, що "ядерні загрози є безвідповідальними та дуже небезпечними".
Відповідні заяви Сі Цзіньпіна грають йому на руку. Таким чином він намагається дистанціюватися від Москви. І це попри те, що Китай публічно не критикує повномасштабне вторгнення Росії на територію України. Водночас він відчуває, що західні партнери покладаються на нього. Ба більше, вбачають у ньому того, хто міг би вплинути на Росію. А отже, Цзіньпін може розраховувати на покращення відносин як з Європою, так і зі США у майбутньому.
Нагадаємо, що Китай підписав на саміті G20 в Індонезії комюніке. У ньому йшлося про те, що "більшість членів рішуче засудили війну в Україні".
Китай прагне посилити співпрацю з Європою
Додамо, що зустріч Цзіньпіна та Мішеля відбулася у той момент, коли Китай лихоманить внаслідок коронавірусних обмежень. На країну очікують втрати в економіці, а також погіршення загального настрою місцевого населення.
На фоні цього у Китаї закликали завершити інвестиційну угоду з Європою. Речниця міністерства торгівлі у Пекіні наголосила, що ця угода хороша як для її країни, так і для Європи.
"Китай і Європа повинні працювати разом, щоб домогтися підписання та набуття чинності угоди, щоб вона незабаром принесла користь компаніям і громадськості обох сторін", – додала вона.
Тим часом не був би настільки оптимістичним новий прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. За його словами, Сі Цзіньпін і його режим з кожним роком стають більш авторитарними та жорстокими.
Тож він наголосив, що "золота ера" відносин між Пекіном і Лондоном закінчилася. Сунак також засудив підхід попередніх урядів своєї країни. Адже вони намагалися видавати бажане за дійсне. І всіляко ігнорували авторитаризм, який набирає обертів у Пекіні.
Варте уваги – Жданов припустив, чи винний Китай у початку війни в Україні: дивіться відео