Війська НАТО можуть зайти на територію України, – Фейгін назвав передумову
США та Велика Британія заявили, що витік радіації на Запорізькій АЕС буде розцінюватися як напад на країни НАТО. Відтак може бути застосована 5 стаття, яка означатиме вступ альянсу у війну.
Ми неодноразово бачили, як кремль одразу припиняє свій шантаж, коли отримує жорстку відповідь.Про це на стрімі, який транслював ютуб 24 каналу, сказав російський правозахисник та опозиційний політичний діяч Марк Фейгін.
Варте уваги Найбільша корпорація в росії проти якої немає санкцій, – Шейтельман про дії "Росатома" в Україні
Так відбулося, до прикладу, із заявою британського прем'єра Бориса Джонсона про те, що після застосування ядерної зброї щодо України гідну реакцію отримають і росіяни. Після цього уся риторика москви зійшла нанівець, а на форумі "Армія – 2022" міністр оборони росії шойгу заявив, що стосовно України росія не застосовуватиме ядерну зброю, адже вона – не ядерна держава.
За якої умови НАТО вступить у війну
Як зауважив Фейгін, нуклеарний шантаж є найнебезпечнішим, тож він отримує відповідь глобального масштабу – готовність НАТО вступити у війну. "Мені здається, це узгоджена точка зору. Я гадаю, щось подібне незабаром прозвучить і з інших місць", – вважає політик.
Так, російським окупантам дадуть зрозуміти: якщо ви спробуєте підірвати енергоблок та відправити усе на європейський континент, то можете отримати удар за допомогою ядерної зброї.
У будь-якому разі це означатиме вхід на територію України військ НАТО. Щонайменше у Запоріжжі та Херсоні вони з'являться, аби контролювати атомні станції, щоб це не повторилося,
– переконаний Фейгін.
Крім того, зауважив правозахисник, може бути й висадка десанту з моря, а у Львів можуть зайти з суші. "Якби з самого початку завели поляків, ще пару нейтральних армій – не американців, над Заходом України була б "парасолька", створена зона безпеки. Раніше питання стосувалося порятунку людей та зменшення потоку біженців до Європи, а сьогодні – безпеки усієї Європи", – наголосив він.
Фейгін нагадав, що Чорнобиль 1986 року залишив по собі дуже потужний спогад. Причому тоді Європа "легко відбулася", хоча й пішла хмара, пролилися радіоактивні дощі, маса людей захворіли на рак.
"Ніхто не хоче, щоб це повторилося. І усі чудово розуміють, що джерело цієї зарази не Україна. Поки на неї не напали, ані із Запорізької АЕС, ані з іншими проблем не було. Все почалося з повномасштабного вторгнення іноземних військ. Усе дуже просто: залиште цю станцію, винесіть звідти усі боєприпаси та спорядження, і безпека буде відновлена", – резюмував російський опозиціонер.
Ситуація довкола ЗАЕС: коротко
- Бойовики держави-агресорки постійно обстрілюють Запорізьку АЕС та погрожують її підірвати. У МАГАТЕ заявили, що існує реальний ризик ядерної катастрофи.
- Очевидно, що сьогодні росія займається ядерним тероризмом. На жаль, проти корпорації "росатом" досі немає західних санкцій.
- Загарбники готуються влаштувати теракт на найбільшому в Європі ядерному об'єкті. За даними розвідки, працівники "росатому" залишили територію ЗАЕС. Традиційно, окупанти хочуть звинуватити у злочині ЗСУ.
- Потенційна аварія на Запорізькій АЕС загрожує не лише Україні, а й сусіднім державам. Так, внаслідок вибуху постраждає, зокрема, російська територія – Курська область та Кубань будуть непридатні до сільгоспвикористання впродовж 300 років.
- За словами Володимира Зеленського, окупанти перетворили Запорізьку АЕС на мішень. Він застеріг, що літо 2022 року може увійти в історію як одне з найтрагічніших.
- Глава Туреччини Реджеп Ердоган занепокоєний ситуацією навколо ЗАЕС. Після розмови з президентом України Володимиром Зеленським турецький лідер заявив, що не хоче повторення Чорнобиля.
Повний стрім із Марком Фейгіним: дивіться відео